Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

...
Prognoza pogody na piątek.
W ciągu dnia na wschodzie i południu zachmurzenie umiarkowane. W regionach południowych okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Po południu możliwe lokalne burze. Na pozostałym obszarze obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Maksymalnie od 14 – 16ºC na południowym – wschodzie i wschodzie do 22 - 23ºC na południowym – zachodzie. Umiarkowany i słaby wschodni wiatr.
12 V 2017, 06:37:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 06 i 07 maja.
Polska znajdzie się pod wpływem obniżonego ciśnienia oraz frontów atmosferycznych. Nad obszar kraju napływać będzie dość ciepła i wilgotna masa powietrza. W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Po południu lokalne burze w regionach wschodnich. Minimalnie od 12 – 10ºC na wschodzie i w regionach środkowych do 9 – 8ºC na zachodzie i Pomorzu. Maksymalnie od 14ºC na Wybrzeżu do 22ºC na wschodzie. Słaby, zmienny wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1013 hPa. W niedzielę przed południem na północy pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i w górach przelotny deszcz. Po południu na północy i w centrum oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu dużo chmur z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. Minimalnie od 12ºC na wschodzie do 7ºC na Pomorzu Zachodnim. Maksymalnie od 10ºC na Pomorzu do 21ºC na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr ...
5 V 2017, 10:01:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
Przed południem na północy pochmurno i deszczowo. W drugiej części dnia deszcz będzie zanikać i zacznie się przejaśniać. Na pozostałym obszarze w ciągu dnia przejaśnienia i rozpogodzenia, ale miejscami popada deszcz. Na południu w drugiej części dnia lokalne burze. Maksymalnie od 14 – 17ºC na północy i zachodzie do 18 – 20ºC na pozostałym obszarze. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1018 hPa.
5 V 2017, 08:08:00 | Kategoria: Prognozy
Morska przeszłość Amazonki.
Zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w „Science Advances”, dorzecze Amazonki dwa razy uległo zatopieniu przez Morze Karaibskie, tworząc płytkie morze.
5 V 2017, 06:42:00 | Kategoria: Ciekawostki
Prognoza pogody na weekend 29 i 30 kwietnia.
W sobotę przed południem na wschodzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu lub mżawki. Na zachodzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. W regionach środkowych zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu w całym kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu od północnego – zachodu, przez centrum po północna część Górnego Śląska i Małopolski. Minimalnie od 7 – 6ºC na południowym – wschodzie do 5 – 3ºC na pozostałym obszarze. Maksymalnie od 7 – 8ºC na Wybrzeżu do 13ºC na Śląsku i w Centrum. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i z zachodu. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1015 hPa. W niedzielę przed południem na zachodzie zachmurzenie małe . Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W Bieszczadach opady deszczu lub mżawki. Po południu na północy i zachodzie zachmurzenie małe. Na południowym – wschodzie zachmurzenie duże i całkowite z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i ...
28 IV 2017, 09:55:00 | Kategoria: Prognozy
W piątek pochmurno i deszczowo.
W ciągu dnia na północnym – zachodzie i południowym – wschodzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z okresowymi opadami deszczu. Od Podlasia po Górny Śląsk i Małopolskę opady okresami intensywne. Na południowym – wschodzie po południu możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 6ºC na Podlasiu do 18ºC na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, zmienny wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1010 hPa.
28 IV 2017, 08:23:00 | Kategoria: Prognozy
Ogromna góra lodowa na kanadyjskim wybrzeżu.
Przy wybrzeżu Nowej Fundlandii i Labradoru w ostatnich dniach pojawiła się ogromna góra lodowa, świetnie widoczna z małego miasteczka Ferryland w Nowej Fundlandii. Trudno jednoznacznie oszacować, ale niektórzy twierdzą, że góra ta może mieć 46 metrów wysokości.
21 IV 2017, 11:34:00 | Kategoria: Ciekawostki
Prognoza pogody na weekend 22 i 23 kwietnia.
Warunki pogody nad Polską kształtować będzie zatoka niżowa i kolejne fronty atmosferyczne.Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza. W sobotę w pierwszej części dnia na południu pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. Miejscami popada deszcz. Po południu w całym kraju dużo chmur z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Minimalnie od 5ºC na południowym – wschodzie do 2ºC na północnym – wschodzie. Maksymalnie około 7 – 9ºC. Silny północno – zachodni wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1014 hPa. W niedzielę w ciągu dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Po południu na północy Warmii i Mazur oraz na Suwalszczyźnie może również przelotnie popadać śnieg. Minimalnie od 3ºC na Wybrzeżu do (-1)ºC na Warmii i Mazurach. Maksymalnie od 6ºC na Podkarpaciu do 7 – 9ºC na pozostałym obszarze. Umiarkowany okresami dość silny północno – zachodni wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach ...
21 IV 2017, 11:02:00 | Kategoria: Prognozy
Osuwisko w Kolumbii spowodowało śmierć przynajmniej 17 osób.
19 kwietnia w mieście Manizales, w środkowej części Kolumbii, osuwiska spowodowane przez silne deszcze, jak donosi BBC, doprowadziły do śmierci przynajmniej 17 osób. Przynajmniej 7 innych uznaje się za zaginione.
21 IV 2017, 09:25:00 | Kategoria: Katastrofy
Prognoza pogody na piątek.
Przed południem przeważnie dużo chmur z przejaśnieniami. Na północy zacznie padać deszcz lub mżawka. Po południu w północnej części kraju pochmurno z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. W południowej części kraju dużo chmur z przejaśnieniami. Maksymalnie od 7ºC na północnym – wschodzie do 13ºC na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny zachodni wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1022 hPa.
21 IV 2017, 08:37:00 | Kategoria: Prognozy
...
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne