Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Pogoda na świecie

...
...
Ostrzeżenia pogodowe dla Włoch, Portugalii i Hiszpanii
Włoska służba meteorologiczna wydała ostrzeżenia przed gwałtownymi ulewami i burzami w środkowej i północno-wschodniej części kraju. Najwyższy, czerwony stopień alarmu panuje m.in. w regionach Campania, Lazio, Toscania i Veneto.
26 X 2011, 11:12:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Ulewy i podtopienia w Irlandii
Głęboki niż o imieniu "Meeno" i związany z nim pofalowany, chłodny front atmosferyczny, załamały pogodę w Irlandii. W stolicy tego wyspiarskiego kraju ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Poniedziałkowe ulewy w Dublinie i wschodniej Irlandii doprowadziły do ogromnych utrudnień w komunikacji drogowej i lotniczej.Na kilka godzin zawieszono kursowanie wszystkich podmiejskich linii kolejowych.
25 X 2011, 10:21:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Ulewna burza w Rzymie, Śnieżyce w Austrii
Od dawna w Rzymie nie było tak intensywnych opadów deszczu. Choć zapowiadane przez meteorologów i to ze znacznym wyprzedzeniem, zaskoczyły one mieszkańców i władze Wiecznego Miasta. W Słowenii opad dobowy przekroczył 120 mm. W Austrii sypał śnieg, uruchomiono pługi śnieżne.
21 X 2011, 14:05:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Australijskie Queensland nawiedziło silne gradobicie
To nie był spokojny weekend w południowej części australijskiego stanu Queensland. Po raz drugi w ciągu dwóch dni ta cześć Australii dotknięta została ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Przedwczorajsza gwałtowna burza zabiła kierowcę poszukującego schronienia.
17 X 2011, 11:09:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Nawalne deszcze w zachodniej Turcji
Zalane domy, sklepy i hotele, to efekt burz które przeszły w poniedziałek przez prowincję Muğla znajdującą się w południowo zachodniej części Turcji. Mieszkańcy walczą z gwałtowną pogodą obwiniając urzędników, że system kanalizacji burzowej jest niewystarczający.
11 X 2011, 13:49:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Wyjątkowo mroźny wrzesień w Mongolii i na Syberii
Choć w Polsce jeszcze kalendarzowe lato, a początek jesieni według prognoz zapowiada się obiecującą, to mieszkańcy mieszkańcy niespełna 3 milionowej Mongolii muszą się już zmagać z prawdziwym mrozem.
21 IX 2011, 09:12:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Miliony ludzi zmaga się z suszą w Chinach.
Na południu Chin w prowincji Guizhou 12,6 miliona ludzi zaczyna brakować wody pitnej. W sąsiadującej z Guizhou prowincji Yunnan jest to 8,4 miliona ludzi. Wszystko przez bardzo ubogie opady deszczu, które doprowadziły do najgorszej od 6 dekad suszy.
14 IX 2011, 08:49:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Monsun letni spowodował powódź w Indiach.
Ulewne deszcze trwające od piątku spowodowały gwałtowna powódź w stanie Maharashtra. W Bombaju, zalane zostały setki domów, szkoły i lotnisko, władze ewakuowały dziesiątki ludzi. Zagrożone są również uprawy. W ciągu jednego dnia w Bombaju spadło 180 mm opadów, a w przedmieściu – 230 mm – poinformowała Służba meteorologiczna państwa.
2 IX 2011, 10:22:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Rekordowe opady podtopiły Nowy Jork
Padający niemal bez przerwy przez sobotę niedzielę i poniedziałek deszcz sprawił, że pod wodą znalazło się wiele dzielnic Nowego Jorku. W tysiącach domów zalane są piwnice, a w wodzie utknęło wiele samochodów. Na Manhattanie zamknięto niektóre stacje metra. Woda stoi także na miejskich autostradach, co sprawia, że samochody poruszają się po nich bardzo powoli.W niektórych miejscach istnieje ryzyko osunięcia się ziemi.
16 VIII 2011, 10:06:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Gwałtowne burze przetoczyły się przez Estonię
Gwałtowne burze nie są problemem tylko w Polsce. W środę chmury burzowe nawiedziły Estonię, gdzie wyładowania atmosferyczne i gwałtowny wiatr pozbawił prądu prawie 14 tysięcy gospodarstw domowych. Energetycy w całym kraju pracują nad przywróceniem zasilania w sieci. Najgorzej z dostawami prądu jest w prowincjach Paide, Rapli, Parnu, Viljandi i Rakvere. Przerwanie dostaw prądu spowodowały przede wszystkim powalone przez silny wiatr drzewa, które pozrywały linie energetyczne wysokiego napięcia. Przyczyną uszkodzeń sieci energetycznych były również silne wyładowania atmosferyczne. Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Eesti Energia zaapelowało do mieszkańców o cierpliwość, gdyż mimo iż ekipy pracują całą dobę, to mimo wszystko nie nadążają z naprawami.
29 VII 2011, 09:45:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
...
...
Meteopedia
Masą powietrza nazywamy część atmosfery o zbliżonych parametrach takich jak temperatura, wilgotność, zawartość pyłu itp. W atmosferze cały czas powstają warunki, przy których dwie masy powietrza o różnych właściwościach są położone obok siebie.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne