Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Gwałtowny atak zimy na Wschodnim Wybrzeżu USA
Gwałtowny atak zimy na Wschodnim Wybrzeżu USA
31 X 2011, 14:29:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Na dobre nie rozpoczął się jeszcze listopad a na Wschodnim Wybrzeżu USA są już pierwsze ofiary tegorocznej zimy. W sobotę nad Nowy Jork nadciągnęły silne śnieżyce. Po raz pierwszy od 1952 roku zanotowano w październiku pokrywę śnieżną którą da się zmierzyć w poniedziałek na lotnisku JFK ma ona wysokość 3 cm.
Opady śniegu związane były z sztormem przetaczającym się od Maryland do Nowej Anglii, który w październiku niesie ze sobą ochłodzenie i obfite opady deszczu. W tym roku izoterma 0 st C jest była położona wyjątkowo nisko, natomiast przy gruncie temperatura nie przekraczała 4 st C. Śnieżynki opadając ku ziemi nie zdążyły się stopić, tworząc warstwę ciężkiego mokrego śniegu. Ten szybko łamał gałęzie drzew, które nie zdążyły jeszcze zrzucić liści.

Poważnej awarii uległa także sieć energetyczna. Ponad 3mln mieszkańców nie ma w swoich domach elektryczności. Media donoszą, że są miejsca gdzie warstwa śniegu przekraczała 60 cm.

Władze w New Jersey, Conecticut, Massachusetts i w części stanu Nowy Jork wprowadziły stan wyjątkoawy. Fatalne warunki atmosferyczne były przyczyną śmierci 6 osób.


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Inwersja temperatury – to zjawisko meteorologiczne polegające na wzroście temperatury wraz z wysokością.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne