Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Pogoda na świecie

...
...
Rekordowo ciepły grudzień w Moskwie
O dosyć ciepłym początku zimy w Polsce nie trzeba się specjalnie rozpisywać, gdyż było to odczuwalne między innymi podczas świąt. Z zimą krucho jest też w znanej z siarczystych mrozów Rosji.
28 XII 2011, 08:42:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Australia: Burzowe święta Bożego Narodzenia
Gwałtowne burze z silnym wiatrem i gradem przeszły w Boże Narodzenie nad Australią.
27 XII 2011, 06:23:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Ulewy, osuwiska i lawiny błotne na Sycylii
Naturalny okres synoptyczny z jesiennymi niżami w obszarze Morza Śródziemnego przynosi kolejne ofiary. Ostatniej nocy w rejonie miasta Mesyna na Sycylii, nawalny deszcz spowodował osunięcia ziemi i lawiny błotne, w wyniku których zginęły 4 osoby. Wśród ofiar żywiołu jest 10 letni chłopiec, 50 letni mężczyzna i jego 20 letni syn. Akcja ratunkowa cały czas trwa, gdyż według ekip ratunkowych wciąż są osoby zaginione. Szczególnie ciężko sytuacja wygląda w gminie Saponara, gdzie zeszła błotna lawina.
23 XI 2011, 10:58:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
40 stopniowe mrozy na Alasce
Choć w Polsce do tej pory nie można mówić jeszcze o prawdziwej zimie. Są miejsca na naszej półkuli, gdzie temperatura minimalna już atakuje wieloletnie rekordy zimna. Ostatniej nocy we wschodniej i centralnej części Alaski powietrze ochłodziło się do - 42 st C ( Fort Yukon Airport). W listopadzie zimniej było w 1907 roku, kiedy to temperatura spadła do -45 st C.
21 XI 2011, 09:55:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Pogoda w Portugalii: Śnieżyce, wichury i grad
Wczoraj w Białce Tatrzańskiej rozpoczęto naśnieżanie stoków armatkami śnieżnymi.W październiku i listopadzie na terenie Polski opadów było jak na lekarstwo. Jeśli ktoś nie może doczekać się śniegu, może pojechać do Portugalii. Ten kojarzony z ciepłym śródziemnomorskim klimatem kraj, zmaga się właśnie z obfitymi opadami śniegu. 15 listopada pokrywa śnieżna występowała w całej Portugalii. W stolicy kraju - Lizbonie wczoraj leżało 6 cm śniegu. W Portugalii były jednak miejsca gdzie warstwa śniegu przekraczała 8 cm.
16 XI 2011, 11:33:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Silny sztorm u wybrzeży Alaski
Bardzo głęboki niż, który wędrował z wtorku na środę od strony Rosji w kierunku Alaski, przyniósł ekstremalne warunki pogodowe nad wodami Cieśniny Beringa i na samej Alasce. Ciśnienie w centrum niżu spadło aż do 944 hPa. Natomiast nad wschodnią częścią Alaski stał rozbudowany wyż z ciśnieniem 1030 hPa. Gigantyczna różnica ciśnienia 86 hPa pomiędzy centrami obu układów barycznych oddalonych od siebie o zalewie 1800 km przełożyła się na huraganowy wiatr w obszarze Cieśniny Beringa, Zatoki Nortona i na samej Alasce.
10 XI 2011, 11:37:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Niegroźne tornada przeszły przez Oklahomę i Teksas
W tym tygodniu przez południowo-zachodnią część Stanów Zjednoczonych przechodzi chłodny front atmosferyczny który, niósł ze soba burze. W Stanach Oklahoma i Teksas zarejestrowano pojawienie się tornad. Prędkość wiatru podczas żywiołu dochodziła do 160 km/h. Na szczęście wg lokalnych władz nie ma informacji o tym aby ktoś ucierpiał w wyniku przechodzenia tornad.
9 XI 2011, 09:32:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Niż Rolf  w weekend nękał  Włochy i Francję
Prawdziwe załamanie pogody w zachodniej części Morza Śródziemnego. Fale obfitych opadów przekraczających 150 mm na dobę dotknęły w piątek południową Francję. Wezbrane wody zalały ulice miasteczek w departamencie Herault. Deszczom towarzyszyły gwałtowne wyładowania atmosferyczne a wiejący z prędkością od 100 do 140 km/h wiatr, przyniósł sztormową pogodę, gdzie fale osiągały wysokość 5 m. Wiele miejscowości pozbawionych jest prądu.
7 XI 2011, 09:32:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Ulewy nad Zachodnią Europą
Nadchodzący weekend będzie trudny dla mieszkańców północnej Hiszpanii, południowej Francji i północnej Italii. We Francji już dotąd spadło od 150 do 300 mm deszczu.
4 XI 2011, 11:39:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Gwałtowny atak zimy na Wschodnim Wybrzeżu USA
Na dobre nie rozpoczął się jeszcze listopad a na Wschodnim Wybrzeżu USA są już pierwsze ofiary tegorocznej zimy. W sobotę nad Nowy Jork nadciągnęły silne śnieżyce. Po raz pierwszy od 1952 roku zanotowano w październiku pokrywę śnieżną którą da się zmierzyć w poniedziałek na lotnisku JFK ma ona wysokość 3 cm.
31 X 2011, 14:29:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
...
...
Meteopedia
Kontynentalna masa powietrza kształtuje się nad rozległymi obszarami lądowymi. Podstawową jej cechą jest niewielka wilgotność. Latem jest cieplejsza niż masa morska, a chłodniejsza w sezonie zimowym, w tej samej strefie szerokości geograficznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne