Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

...
...
Niezamieszkała przez 600 lat wyspa tonie w śmieciach.
Wyspa Hendersona, znajdująca się na Oceanie Spokojnym, zasypana jest tworzywami sztucznymi. Jest to szczególnie znaczące, ponieważ od około 600 lat nie mieszka tam żaden człowiek. Pierwszych ludzi można spotkać dopiero na wyspie Pitcairn oddalonej o około 200 km, ale w 2014 roku żyło tam zaledwie 57 osób. Odległość od Nowej Zelandii to około 5000 km, a od Ameryki Południowej dzieli ją dystans około 5800 km.
16 V 2017, 09:08:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Prognoza pogody na wtorek.
W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże na południu, gdzie popada przelotny deszcz i możliwe są lokalne burze, oraz na zachodzie i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, ale miejscami po południu może słabo popadać przelotny deszcz. Maksymalnie od 17 – 18ºC na Wybrzeżu, Suwalszczyźnie oraz obszarach podgórskich do 19 - 21ºC na pozostałym obszarze. Słaby okresami umiarkowany, wiatr z północnych kierunków. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1028 hPa.
16 V 2017, 06:39:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 13 i 14 maja.
Polska znajdzie się pod wpływem pola podwyższonego ciśnienia oraz frontów atmosferycznych. Nad obszar kraju napływać będzie cieplejsza masa powietrza. W sobotę przed południem na północy pogodnie. Na pozostałym obszarze sporo chmur. Na południowym – wschodzie oraz na Dolnym Śląsku opady deszczu. Po południu przeważnie pogodnie. Więcej chmur na południu i miejscami popada tam deszcz. Minimalnie od 13ºC na Ziemi Lubuskiej do 6 – 5ºC na północnym – wschodzie. Maksymalnie od 14 – 16ºC na południowym - wschodzie i Wybrzeżu do 22ºC na południu Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wschodni wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1013 hPa. W niedzielę na zachodzie sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Po południu lokalne burze. Na pozostałym obszarze pogodnie. Początkowo więcej chmur na południowym – wschodzie. Minimalnie od 12ºC na Ziemi Lubuskiej do 6ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie od 18 - 19ºC na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 25ºC na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany ...
12 V 2017, 09:45:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
W ciągu dnia na wschodzie i południu zachmurzenie umiarkowane. W regionach południowych okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Po południu możliwe lokalne burze. Na pozostałym obszarze obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Maksymalnie od 14 – 16ºC na południowym – wschodzie i wschodzie do 22 - 23ºC na południowym – zachodzie. Umiarkowany i słaby wschodni wiatr.
12 V 2017, 06:37:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 06 i 07 maja.
Polska znajdzie się pod wpływem obniżonego ciśnienia oraz frontów atmosferycznych. Nad obszar kraju napływać będzie dość ciepła i wilgotna masa powietrza. W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Po południu lokalne burze w regionach wschodnich. Minimalnie od 12 – 10ºC na wschodzie i w regionach środkowych do 9 – 8ºC na zachodzie i Pomorzu. Maksymalnie od 14ºC na Wybrzeżu do 22ºC na wschodzie. Słaby, zmienny wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1013 hPa. W niedzielę przed południem na północy pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i w górach przelotny deszcz. Po południu na północy i w centrum oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu dużo chmur z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. Minimalnie od 12ºC na wschodzie do 7ºC na Pomorzu Zachodnim. Maksymalnie od 10ºC na Pomorzu do 21ºC na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr ...
5 V 2017, 10:01:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
Przed południem na północy pochmurno i deszczowo. W drugiej części dnia deszcz będzie zanikać i zacznie się przejaśniać. Na pozostałym obszarze w ciągu dnia przejaśnienia i rozpogodzenia, ale miejscami popada deszcz. Na południu w drugiej części dnia lokalne burze. Maksymalnie od 14 – 17ºC na północy i zachodzie do 18 – 20ºC na pozostałym obszarze. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1018 hPa.
5 V 2017, 08:08:00 | Kategoria: Prognozy
Morska przeszłość Amazonki.
Zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w „Science Advances”, dorzecze Amazonki dwa razy uległo zatopieniu przez Morze Karaibskie, tworząc płytkie morze.
5 V 2017, 06:42:00 | Kategoria: Ciekawostki
Prognoza pogody na weekend 29 i 30 kwietnia.
W sobotę przed południem na wschodzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu lub mżawki. Na zachodzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. W regionach środkowych zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu w całym kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu od północnego – zachodu, przez centrum po północna część Górnego Śląska i Małopolski. Minimalnie od 7 – 6ºC na południowym – wschodzie do 5 – 3ºC na pozostałym obszarze. Maksymalnie od 7 – 8ºC na Wybrzeżu do 13ºC na Śląsku i w Centrum. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i z zachodu. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1015 hPa. W niedzielę przed południem na zachodzie zachmurzenie małe . Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W Bieszczadach opady deszczu lub mżawki. Po południu na północy i zachodzie zachmurzenie małe. Na południowym – wschodzie zachmurzenie duże i całkowite z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i ...
28 IV 2017, 09:55:00 | Kategoria: Prognozy
W piątek pochmurno i deszczowo.
W ciągu dnia na północnym – zachodzie i południowym – wschodzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z okresowymi opadami deszczu. Od Podlasia po Górny Śląsk i Małopolskę opady okresami intensywne. Na południowym – wschodzie po południu możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 6ºC na Podlasiu do 18ºC na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, zmienny wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1010 hPa.
28 IV 2017, 08:23:00 | Kategoria: Prognozy
Ogromna góra lodowa na kanadyjskim wybrzeżu.
Przy wybrzeżu Nowej Fundlandii i Labradoru w ostatnich dniach pojawiła się ogromna góra lodowa, świetnie widoczna z małego miasteczka Ferryland w Nowej Fundlandii. Trudno jednoznacznie oszacować, ale niektórzy twierdzą, że góra ta może mieć 46 metrów wysokości.
21 IV 2017, 11:34:00 | Kategoria: Ciekawostki
...
...
Meteopedia
We współczesnym, znanym i zbadanym świecie uważny obserwator może dokonać odkrycia nowego zjawiska w atmosferze. Takiego odkrycia dokonał John R. Wincler z University of Minnesota.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne