Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Luty pożegna nas wiosenną aurą!
Luty pożegna nas wiosenną aurą!
27 II 2015, 14:41:00 | Kategoria: Dla Turystów
Wyże znad zachodniej i wschodniej części Europy łączy pole podwyższonego ciśnienia, nad pozostałą częścią kontynentu niże z frontami atmosferycznymi. Z upływem czasu w dalszej części prognozy wyż tylko na wschodzie, na zachodzie i północy głęboki aktywny niż. Polska w ciągu najbliższej doby znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie wilgotna i ciepła masa powietrza.
SOBOTA 28.02
Przed południem na wschodzie, północy i w centrum zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi opadami deszczu lub mżawki. Na południowym – zachodzie niewielkie przejaśnienia. Po południu bez większych zmian. Nadal na wschodzie, północy i w centrum dużo chmur ze słabymi opadami deszczu lub mżawki, niewielkie przejaśnienia na zachodzie. Temperatura minimalna od 4 – 2°C na wschodzie w w centrum do 1 – 0°C na zachodzie. Słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Temperatura maksymalna od 5°C na Podlasiu do 6 – 8°C na pozostałym obszarze. Słaby południowy i zachodni wiatr.NIEDZIELA 01.03
Przed południem na wschodzie i krańcach zachodnich sporo chmur a na Podlasiu może padać mżawka, pozostały obszar kraju w zasięgu przejaśnień i rozpogodzeń. Po południu dość pogodnie na wschodzie, w centrum sporo chmur, na zachodzie pochmurno i padać będzie deszcz lub mżawka. Temperatura minimalna od 3-2°C na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu , około 0°C w centrum i na południu do -2°C w zachodnich regionach Polski. Temperatura maksymalna od 5-6°C na północnym wschodzie i Pomorzu do około 7-8°C w pozostałej części kraju, na Podkarpaciu nawet 10°C. Wiatr silny w górach porywisty z południa.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Izobronta - linia na mapie (przeważnie klimatycznej) łącząca miejsca charakteryzujące się jednakową liczbą dni z burzą w badanym przedziale czasu.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne