Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Pogoda na weekend i kilka słów o zmianie czasu
Pogoda na weekend i kilka słów o zmianie czasu
26 III 2014, 15:40:00 | Kategoria: Dla Turystów
Marzec pożegna nas bardzo pogodnym i stosunkowo ciepłym weekendem. Nie obejdzie się jednak bez przymrozków, które wystąpią głównie na wschodzie kraju. Na niebie dominować będzie wiosenne słońce, nocą możemy obserwować gwiazdy, bowiem jeśli pojawią się jakieś chmury to będzie ich niewiele. W noc soboty na niedzielę na wschodzie i w centrum poranne, niewielkie mgły. Nocy tej dojdzie do jeszcze jednego istotnego faktu, zmienimy strefę czasową.
Z czasu środkowo europejskiego CET, przejdziemy na czas środkowoeuropejski letni CEST, tożsamy z wschodnioeuropejskim EET. Oznacza to co prawda krótszy sen z soboty na niedzielę, ale różnice poczujemy od razu, bowiem w kolejnych dniach, po przyjściu ze szkoły czy pracy, będziemy mieli o godzinę więcej popołudniowego słońca. Jest to bardzo ważny argument, gdyż większość z nas ma właśnie wtedy wolny czas i może korzystać z naturalnego światła, które rano by się zwyczajnie marnowało. Pomyślmy że gdyby nie zmiany czasu to wg strefy GMT+1 (czas zimowy) Słońce wstawało by już o 03.30 a zachodziło by po 20.20 a nie o 21.20 jak teraz, kiedy zmiany są. Wbrew powszechnej krytyce, że to jest niezdrowe, zawały serca, problemy na lotniskach i dworcach, to zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy ma swoje uzasadnienie!


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Powietrze zawsze zawiera parę wodną. Lecz ilość pary wodnej w powietrzu nie może być nieograniczona. Podczas mglistych dni możemy zauważyć, że chodniki, liście i metalowe przedmioty są mokre i nie wysychają.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne