Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Niagara ponownie zastyga w zimowym uścisku
Niagara ponownie zastyga w zimowym uścisku
6 III 2014, 12:43:00 | Kategoria: Dla Turystów
Surowa zima w Ameryce Północnej komplikuje życie jej mieszkańcom, ale ma również urok, który przyciąga fotografów i turystów z całego świata. Zapierające dech w piersiach widoki częściowo zamarzniętej rzeki Niagara wyglądają, jakby w jednej chwili bieg rzeki został zatrzymany przez mroźny oddech arktycznej zimy. Ostatniej nocy temperatura w regionie spadła do -18 st C.
Front chłodny który przetoczył się przez Kanadę i część Wielkiej Równiny przyniósł za sobą przemrożone arktyczne powietrze. Meteorolodzy mówią że o tej porze w regionie powinno być około 50 F (10 st C), natomiast temperatura spada często do kilkunastu stopni Fahrenheita (około -10 st C). Najbliższe dni nie zapowiadają jednak nadejścia wiosny. Szczególnie w północno-wschodnich regionach USA utrzymywać będą się mroźne temperatury oraz opady śniegu, które mogą docierać nawet do Metropolitalnych obszarów wschodniej części USA.


>
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Zorza polarna - aurora ovals - jest to świecenie górnych warstw atmosfery ziemskiej charakterystyczne dla obszarów podbiegunowych. Najczęściej występuje w odległości 20° - 25° od bieguna magnetycznego północnego lub południowego. Na północy nazywana jest aurora borealis, na południu aurora australis.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne