Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Bałtyk- Deszczowa sobota. Mazury - Burze w niedzielę
Bałtyk- Deszczowa sobota. Mazury - Burze w niedzielę
22 VII 2011, 12:36:00 | Kategoria: Dla Turystów
Początek weekendu na północy Polski, czyli nad wybrzeżem i na Mazurach będzie pod wpływem wirującego nad zachodnim Bałtykiem układu niżowego, który kilka dni wcześniej przyniósł deszczową pogodę w Polsce. Strefa opadów z nim związana, w sobotę obejmie całe wybrzeże, nie będzie więc szans na przejaśnienia a słaby deszcz z przerwami towarzyszył będzie turystom do końca dnia. Późnym popołudniem jedynie może się trochę przejaśniać na wschodnim wybrzeżu. Jak na lipiec zimno! Temperatury w przedziale 14 - 17 st C, dopiero w niedzielę więcej słońca i wyższe temperatury dochodzące do 20 st C. Odczuwalny będzie umiarkowany południowy wiatr. Ciśnienie 1002 hPa z tendencją do wzrostu.

Na Mazurach sobota również będzie pod parasolem. Z strefy frontowej popada słaby deszcz a chłodna masa powierza rozgrzeje się jedynie do 17 st C. Ciepłe będą jedynie wody jezior. Z sektora południowego powieje umiarkowany wiatr 5-6 m/s. W niedzielę trzeba liczyć się z dużym zachmurzeniem. Z południa nasunie się wilgotnochwiejna masa powietrza w której po południu w całej wschodniej i centralnej części kraju pojawią się przelotne opady i burze. Najcieplej we wschodniej części regionu gdzie temperatura może osiągnąć 26 st C. Im bardziej w kierunku Żuław Wiślanych, tym chłodniej.

W kolejnych dniach obszar Polski obejmie klin podwyższonego ciśnienia, poprawiający pogodę w zdecydowanej części kraju.




Warmia i Mazury





Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Chmura burzowa (Cumulonimbus) inaczej nazywana chmurą kłębiasto-deszczową lub kłębiasto-opadową stanowi praktycznie ostatnie stadium rozwoju chmur kłębiastych. Ma ona postać potężnych gór lub wież. Wierzchołki są spłaszczone i często przypominają swoim kształtem kowadło. Poniżej zwykle bardzo ciemnej podstawy możemy zaobserwować ciemne smugi deszczu (Praecipitatio).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne