Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
W środę dużo chmur. Miejscami możliwy deszcz.
W ciągu dnia w całym kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Minimalnie od 8ºC na południowym – wschodzie do 3ºC na Pomorzu Zachodnim. Maksymalnie przeważnie około 8 – 10ºC. Słaby, okresami umiarkowany wiatr z północnego – zachodu i północy.
25 X 2016, 09:57:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 22 i 23 października.
Nad Polską zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę na północy i we wschodniej części kraju pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Minimalnie około 7 – 4ºC. Maksymalnie od 5ºC na Podlasiu do 11ºC na Śląsku. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. W niedzielę w regionach północnych dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Na południu pogodnie. Na pozostałym obszarze początkowo pogodnie, ale z biegiem dnia chmur będzie przybywać. Minimalnie od 5ºC na Wybrzeżu do 2ºC w Małopolsce i obszarach podgórskich. Maksymalnie od 9 – 10ºC w północnej części kraju do 11 – 12ºC w południowej części Polski. Umiarkowany południowy i południowo – wschodni wiatr.
21 X 2016, 10:06:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend dużo chmur. W wielu miejscach deszcz.
Nad wschodnią i północną Europą wyż. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie cieplejsza, ale wilgotna masa powietrza. W sobotę dużo chmur. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południu. Na ółnocnym – wschodzie pogodnie. Deszcz od północnego – zachodu, przez centrum po południowym – wschód. Minimalnie od 6ºC na południu do (-1) - (-3)ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 6ºC na Lubelszczyźnie do 15 - 16ºC w regionach południowych. Dość silny, wschodni wiatr. W niedzielę rano na południowym – zachodzie mgły. W ciągu dnia na północnym – wschodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Przeważnie popada deszcz. Większe przejaśnienia na zachodzie i południowym – zachodzie. Temperatura minimalna od 10ºC na Dolnym Śląsku do 0 - (-1)ºC na Podlasiu. Maksymalnie przeważnie 7 – 10ºC. Cieplej na południowym – zachodzie około 11 - 13ºC . Umiarkowany, wschodni wiatr. ...
14 X 2016, 10:08:00 | Kategoria: Prognozy
W środę bez zmian. Pochmurno i deszczowo.
W ciągu dnia w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite. Okresowe opady deszczu lub mżawki głównie w środkowych i południowych regionach. Mżawka możliwa jednak również na pozostałym obszarze kraju. W nocy około 6 – 4ºC. Temperatura maksymalna od 6 – 7ºC. Na wschodzie i południu do 8- 9ºC na pozostałym obszarze. Niewielki wzrost ciśnienia. Na barometrach w Warszawie około 1010 hPa. Dość silny wiatr z północnego – wschodu.
11 X 2016, 10:52:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 08 i 09 października.
Nad Polską niż z frontem atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza. W sobotę w całym kraju dużo chmur i przeważnie można spodziewać się opadów deszczu. Minimalnie od 8 - 7°C na zachodzie i Pomorzu do 3 – 0°C na południowym – wschodzie. Maksymalnie od 7°C na Suwalszczyźnie do 12°C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i z zachodu. W niedzielę bez większych zmian. Nadal w całym kraju dużo chmur. W ciągu dnia nie powinno padać tylko na południowym – wschodzie. Minimalnie od 8 - 7°C na Pomorzu i zachodzie do 4 -3°C na wschodzie. W górach do około 0°C. Maksymalnie od 7°C na Suwalszczyźnie do 11 - 12°C na zachodzie i południu. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i z zachodu.
7 X 2016, 10:05:00 | Kategoria: Prognozy
We wtorek nad Polską dużo pogodnego nieba.
Rano zanikające mgły na południu. Przed południem przeważnie słonecznie. Trochę więcej chmur na wschodzie i południu. Po południu w całym kraju pogodnie. W nocy minimalnie od 9 – 7ºC na Pomorzu i zachodzie do 4 – 3ºC na wschodzie. W górach chłodniej. W dzień maksymalnie od 14 – 15ºC na wschodzie do 20 – 21ºC na zachodzie. Słaby wiatr ze wschodu i południa.
26 IX 2016, 08:41:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 24 i 25 września 2016.
Polska znajdzie się pod wpływem wyżu. W sobotę na wschodzie front atmosferyczny. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna masa powietrza. W sobotę początkowo dużo chmur i deszcz na północnym – wschodzie, wschodzie i w centrum. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Po południu dużo chmur i deszcz na wschodzie i południu. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Minimalnie od 12ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 4ºC w górach. Maksymalnie od 13ºC na Podlasiu do 19ºC w regionach zachodnich i południowo – zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i północy. W niedzielę rano lokalne mgły na północy i zachodzie. W ciągu dnia Polska podzielona. Na wschodzie sporo chmur i przed południem może popadać na Lubelszczyźnie. Na zachodzie dużo słońca. Minimalnie od 10ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do około 2ºC w górach. Maksymalnie od 15 – 16ºC na wschodzie do 20ºC na zachodzie. Słaby, okresami umiarkowany wiatr ze wschodu i północy.
23 IX 2016, 09:59:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend pogorszenie warunków pogody. Na południu deszcz.
Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie chłodniejsza masa powietrza. W sobotę w ciągu dnia na północnym – wschodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Na południu i zachodzie opady deszczu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce po południu lokalne burze. W nocy minimalnie od 17ºC na Dolnym Śląsku do 8ºC na Suwalszczyźnie. Maksymalnie od 18 - 19ºC na Dolnym Śląsku do 24ºC na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Umiarkowany, porywisty północno – wschodni wiatr. W niedzielę na południu pochmurno i deszczowo, a na północy pogodnie. Minimalnie od około 15ºC na Górnym Śląsku do 5 – 4ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 13 – 14ºC na południowym – wschodzie do 18ºC na zachodzie. Umiarkowany północno – wschodni wiatr.
15 IX 2016, 10:53:00 | Kategoria: Prognozy
W czwartek nadal słonecznie i dość ciepło.
W czwartek Polska znajdzie się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie sucha masa powietrza. Rano zanikające mgły na północnym – wschodzie. Przed południem przeważnie bezchmurne niebo. Mogą pojawić się tylko pojedyncze chmury. Po południu przeważnie zachmurzenie małe tylko na północnym – zachodzie i południowym – wschodzie zachmurzenie okresami będzie wzrastać do umiarkowanego. Nigdzie nie będzie padać. W nocy minimalnie od około 14°C na zachodzie do około 6°C na północnym – wschodzie. Temperatura maksymalna od 20°C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 25°C na zachodzie i południowym – zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.
14 IX 2016, 10:33:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend nadal letnia pogoda.
Nad Polską układ wysokiego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła masa powietrza. W sobotę rano, zanikające lokalne mgły na północy. Przed południem w całym kraju zachmurzenie małe okresami bezchmurne niebo. Po południu na północnym – zachodzie i południowym – wschodzie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Może popadać na Dolnym Śląsku oraz na północnym – wschodzie. Minimalnie około 19 – 15°C. Maksymalnie około 26 – 29°C. Słaby, zmienny wiatr. W niedzielę rano zanikające lokalne mgły na północy. Przed południem na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe okresowo bezchmurne niebo. Po południu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach zachodnich pod wieczór możliwy przelotny deszcz. Minimalnie około 20 – 14°C. Maksymalnie około 26 – 30°C. Słaby, zmienny wiatr.
9 IX 2016, 10:54:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Wiatr opisywany jest dwoma wartościami. Mówimy o prędkości oraz jego kierunku. Kierunek skąd wieje wiatr określamy według stron świata. Dla oznaczenia stron świata używa się pierwszych liter nazw angielskich:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne