Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
Prognoza pogody na weekend 05 i 06 listopada.
W weekend nad Polską niż z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę tylko na południowym – wschodzie większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze pochmurno z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 3 – 2ºC w zachodniej części kraju do 1 - (-1)ºC we wschodniej części kraju. Maksymalnie od 3ºC na Podlasiu do 10ºC w Małopolsce. Umiarkowany, okresami dość silny wiatr z południa. W niedzielę początkowo dużo chmur z przejaśnieniami na zachodzie. Na pozostałym obszarze pochmurno i deszczowo. Po południu w całym kraju pochmurno. W całym kraju może popadać słaby deszcz lub mżawka. Minimalnie od 8ºC na Podkarpaciu do ok. 2ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 5 – 6ºC na północy do 9ºC na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.
4 XI 2016, 10:04:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
Obszar naszego kraju znajdzie się dzisiaj na skraju niżu z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju naływać będzie wilgotna masa powietrza. W ciągu dnia pochmurno z opadami deszczu na północy i zachodzie. Na Pomorzu Wschodnim, Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie popada również deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. Maksymalnie od 3 - 4ºC na Pomorzu Wschodnim, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu do 9ºC na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr z południa i z zachodu.
4 XI 2016, 07:22:00 | Kategoria: Prognozy
Wstępna prognoza pogody na Wszystkich Świętych.
Przed południem pochmurno i deszczowo w regionach północnych. Na południu dość pogodnie, a na pozostałym obszarze dużo chmur. Po południu w regionach północnych i środkowych pochmurno i przeważnie deszczowo. Na południu przejaśnienia. Minimalnie od 7 – 6ºC na Pomorzu i Wybrzeżu do (-2)ºC w Małopolsce. Maksymalnie od 5ºC na Podlasiu do 12ºC na południowym – zachodzie. Silny południowo – zachodni wiatr.
28 X 2016, 10:24:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend dużo chmur z przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu.
Nad Polską skraj niżu z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna masa powietrza. W sobotę w ciągu dnia w całym kraju dużo chmur z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Minimalnie od 8ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 7 – 5ºC na pozostałym obszarze. Maksymalnie od 7ºC na wschodzie do 11ºC w rejonie Zatoki Szczecińskiej. Silny i porywisty wiatr z północnego – zachodu i zachodu. W niedzielę na północnym – zachodzie okresami dość pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur przeważnie z przejaśnieniami. Opady deszczu miejscami w regionach wschodnich i południowych. Minimalnie od 8 – 7ºC na zachodzie do 4 - 3ºC na wschodzie. Maksymalnie od 7ºC na wschodzie do 11ºC na zachodzie. Dość silny wiatr z północnego - zachodu.
28 X 2016, 10:03:00 | Kategoria: Prognozy
W środę dużo chmur. Miejscami możliwy deszcz.
W ciągu dnia w całym kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Minimalnie od 8ºC na południowym – wschodzie do 3ºC na Pomorzu Zachodnim. Maksymalnie przeważnie około 8 – 10ºC. Słaby, okresami umiarkowany wiatr z północnego – zachodu i północy.
25 X 2016, 09:57:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 22 i 23 października.
Nad Polską zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę na północy i we wschodniej części kraju pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Minimalnie około 7 – 4ºC. Maksymalnie od 5ºC na Podlasiu do 11ºC na Śląsku. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. W niedzielę w regionach północnych dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Na południu pogodnie. Na pozostałym obszarze początkowo pogodnie, ale z biegiem dnia chmur będzie przybywać. Minimalnie od 5ºC na Wybrzeżu do 2ºC w Małopolsce i obszarach podgórskich. Maksymalnie od 9 – 10ºC w północnej części kraju do 11 – 12ºC w południowej części Polski. Umiarkowany południowy i południowo – wschodni wiatr.
21 X 2016, 10:06:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend dużo chmur. W wielu miejscach deszcz.
Nad wschodnią i północną Europą wyż. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie cieplejsza, ale wilgotna masa powietrza. W sobotę dużo chmur. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południu. Na ółnocnym – wschodzie pogodnie. Deszcz od północnego – zachodu, przez centrum po południowym – wschód. Minimalnie od 6ºC na południu do (-1) - (-3)ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 6ºC na Lubelszczyźnie do 15 - 16ºC w regionach południowych. Dość silny, wschodni wiatr. W niedzielę rano na południowym – zachodzie mgły. W ciągu dnia na północnym – wschodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Przeważnie popada deszcz. Większe przejaśnienia na zachodzie i południowym – zachodzie. Temperatura minimalna od 10ºC na Dolnym Śląsku do 0 - (-1)ºC na Podlasiu. Maksymalnie przeważnie 7 – 10ºC. Cieplej na południowym – zachodzie około 11 - 13ºC . Umiarkowany, wschodni wiatr. ...
14 X 2016, 10:08:00 | Kategoria: Prognozy
W środę bez zmian. Pochmurno i deszczowo.
W ciągu dnia w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite. Okresowe opady deszczu lub mżawki głównie w środkowych i południowych regionach. Mżawka możliwa jednak również na pozostałym obszarze kraju. W nocy około 6 – 4ºC. Temperatura maksymalna od 6 – 7ºC. Na wschodzie i południu do 8- 9ºC na pozostałym obszarze. Niewielki wzrost ciśnienia. Na barometrach w Warszawie około 1010 hPa. Dość silny wiatr z północnego – wschodu.
11 X 2016, 10:52:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 08 i 09 października.
Nad Polską niż z frontem atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza. W sobotę w całym kraju dużo chmur i przeważnie można spodziewać się opadów deszczu. Minimalnie od 8 - 7°C na zachodzie i Pomorzu do 3 – 0°C na południowym – wschodzie. Maksymalnie od 7°C na Suwalszczyźnie do 12°C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i z zachodu. W niedzielę bez większych zmian. Nadal w całym kraju dużo chmur. W ciągu dnia nie powinno padać tylko na południowym – wschodzie. Minimalnie od 8 - 7°C na Pomorzu i zachodzie do 4 -3°C na wschodzie. W górach do około 0°C. Maksymalnie od 7°C na Suwalszczyźnie do 11 - 12°C na zachodzie i południu. Słaby i umiarkowany wiatr z północy i z zachodu.
7 X 2016, 10:05:00 | Kategoria: Prognozy
We wtorek nad Polską dużo pogodnego nieba.
Rano zanikające mgły na południu. Przed południem przeważnie słonecznie. Trochę więcej chmur na wschodzie i południu. Po południu w całym kraju pogodnie. W nocy minimalnie od 9 – 7ºC na Pomorzu i zachodzie do 4 – 3ºC na wschodzie. W górach chłodniej. W dzień maksymalnie od 14 – 15ºC na wschodzie do 20 – 21ºC na zachodzie. Słaby wiatr ze wschodu i południa.
26 IX 2016, 08:41:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Kontynentalna masa powietrza kształtuje się nad rozległymi obszarami lądowymi. Podstawową jej cechą jest niewielka wilgotność. Latem jest cieplejsza niż masa morska, a chłodniejsza w sezonie zimowym, w tej samej strefie szerokości geograficznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne