Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 22 i 23 października.
Prognoza pogody na weekend 22 i 23 października.
21 X 2016, 10:06:00 | Kategoria: Prognozy
Nad Polską zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza.
W sobotę na północy i we wschodniej części kraju pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Minimalnie około 7 – 4ºC. Maksymalnie od 5ºC na Podlasiu do 11ºC na Śląsku. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr.
W niedzielę w regionach północnych dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Na południu pogodnie. Na pozostałym obszarze początkowo pogodnie, ale z biegiem dnia chmur będzie przybywać. Minimalnie od 5ºC na Wybrzeżu do 2ºC w Małopolsce i obszarach podgórskich. Maksymalnie od 9 – 10ºC w północnej części kraju do 11 – 12ºC w południowej części Polski. Umiarkowany południowy i południowo – wschodni wiatr.
Meteopedia
radar używany do obserwacji opadów: ich położenia, intensywności, rodzaju i ruchu. Dane te są używane w prognozowaniu przyszłego położenia i intensywności opadów. Ogólna zasada działania radarów meteorologicznych, i ich budowa, są podobne jak innych rodzajów radarów, zaś parametry i sposób wykonywania pomiarów (długość fali, rozdzielczość, zasięg, strategia skanowania itd.) zostały dostosowane do pomiarów obiektów meteorologicznych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne