Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

W weekend dużo chmur. W wielu miejscach deszcz.
W weekend dużo chmur. W wielu miejscach deszcz.
14 X 2016, 10:08:00 | Kategoria: Prognozy
Nad wschodnią i północną Europą wyż. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie cieplejsza, ale wilgotna masa powietrza.
W sobotę dużo chmur. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południu. Na ółnocnym – wschodzie pogodnie. Deszcz od północnego – zachodu, przez centrum po południowym – wschód. Minimalnie od 6ºC na południu do (-1) - (-3)ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 6ºC na Lubelszczyźnie do 15 - 16ºC w regionach południowych. Dość silny, wschodni wiatr.
W niedzielę rano na południowym – zachodzie mgły. W ciągu dnia na północnym – wschodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Przeważnie popada deszcz. Większe przejaśnienia na zachodzie i południowym – zachodzie. Temperatura minimalna od 10ºC na Dolnym Śląsku do 0 - (-1)ºC na Podlasiu. Maksymalnie przeważnie 7 – 10ºC. Cieplej na południowym – zachodzie około 11 - 13ºC . Umiarkowany, wschodni wiatr.

Meteopedia
sytuacja w tropikalnym Pacyfiku z wiatrami pasatowymi silniejszymi niż średnia. Wiatry pasatowe mają składową wiatru wiejącą ze wschodu i spiętrzają ocean (o około 60 cm) w zachodnim Pacyfiku, transportują także wilgotność. Temperatura oceanu w zachodniej części Pacyfiku jest stosunkowo wysoka co powoduje burze i powstawanie cyklonów tropikalnych.Konsekwencją ruchu wód oceanicznych oraz pasatów są bardziej obfite deszcze monsunowe w Indiach oraz intensywniejsze niż zazwyczaj opady w Australii, Indonezji oraz Afryce południowo-zachodniej. Poprzez zepchnięcie polarnego prądu strumieniowego znad Kanady nad obszar Stanów Zjednoczonych przyczynia się do ochłodzenia zim w tym rejonie.W latach występowania La Niña, słabnie również podzwrotnikowy prąd wiejący nad Zatoką Meksykańską, umożliwiając huraganom znad Oceanu Atlantyckiego przesuwanie się na zachód.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne