Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Sobota i niedziela gorące duszne z groźnymi burzami.
Sobota i niedziela gorące duszne z groźnymi burzami.
12 VI 2015, 13:40:00 | Kategoria: Dla Turystów
Zafalowanie na froncie ciepłym za którym napływa warunkowo chwiejne powietrze o cechach zwrotnikowych nie brzmi zbyt dobrze w kontekście wypoczynku na świeżym powietrzu. To odnośnie pogody w piątek, gdzie w pasie od Wielkopolski przez centrum Pomorze, Mazowsze i Mazury przechodzić będą groźne burze, którym towarzyszyć będzie ulewny deszcz i sporo wyładowań atmosferycznych.
Sobota zapowiada się raczej pogodnie, będzie gorąco i duszno, lokalnie grzmieć może od Wyżyny Śląskiej po centrum kraju, ale już wieczorem na zachodzie Polski pojawi się front, tutaj też zrobi się burzowo, nocą opady przemieszczać będą się do centrum. W niedziele burze głównie we wschodniej połowie kraju, najdłużej utrzymywać będą się w rejonie Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski i Beskidu Śląskiego, w regionach tych opad może przekraczać wydajność 30mm/3 godziny. Na pozostałym obszarze od zachodu stopniowe rozpogodzenia, nieco więcej chmur tylko na Pomorzu i północy. Warto jednak zaznaczyć że pomimo deszczu i przechodzących frontów utrzymywać będą się stosunkowo wysokie wartkości temperatury minimalnej oraz maksymalnej. Noce szczególnie na wschodzie duszne i gorące 19-17 st C, nieco chłodniej na Pomorzu, gdzie lokalnie termometry mogą wskazać 12-10 st C. W dzień również odczucie gorąca i duchoty, szczególnie w sobotę kiedy w najcieplejszym okresie dnia temperatura oscylować będzie w okolicach 30 st C. Niedziela nieco chłodniejsza, ale nadal na przeważającym obszarze powyżej 25 st C.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia

Nefometr sferyczny zwierciadlany to instrument meteorologiczny służący do pomiaru stopnia zachmurzenia. Przyrząd oraz metodykę pomiaru przygotował M.L.Besson.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne