Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Milion pszczół na ciele Chińczyka, a Ten popala papierosa!
Milion pszczół na ciele Chińczyka, a Ten popala papierosa!
29 V 2015, 15:13:00 | Kategoria: Dla Turystów
Choć idea Księgi rekordów Guinnessa początkowo miała być zbiorem informacji, ciekawostek, które często odpowiadają na pytania o coś największego, najdłuższego czy najbardziej licznego, to często można słyszeć informacje o pobijaniu pewnych rekordów, które są albo zabawne, albo po prostu głupkowate. Niektóre są jednak godne podziwu. Pewien Chińczyk z prowincji Szangtung o imieniu Gao Bingguo, który od 30 lat zajmuje się pszczelarstwem, przyjął na swoje niemal nagie ciało 109.5 kg pszczół. 55-latka obsiadły pszczoły z ponad setki uli. By te nie odfrunęły do ciała mężczyzny przyczepiono kilkanaście królowych matek.
Po godzinie Gao dźwignął na swoim ciele właśnie 109,5 kg pszczół, pobijając tym samym poprzedni rekord 83,5 kg. Pszczelarze szacują że 10 tyś pszczół waży około 1 kilograma, zatem w chwili bicia rekordu na ciele Chińczyka znajdowało się 1,1 miliona pszczół. Żeby pokazać "łatwość" zadania, Gao przez cały czas popalał sobie papierosa.


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Podobnie jak obserwowaliśmy to przy powstawaniu bryzy Słońce nierównomiernie ogrzewa powierzchnię całej Ziemi. W Afryce jest gorąco, na biegunach zawsze panuje mróz.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne