Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Ciepła sobota, ale w niedziele chłodniej i wietrznie
Ciepła sobota, ale w niedziele chłodniej i wietrznie
15 V 2015, 22:22:00 | Kategoria: Dla Turystów
Można odnieść wrażenie że po ciepłej zimie, wiosna rozczarowuje. Często jest zimno, nierzadko w najcieplejszym momencie dnia poniżej 15 st C, a nocami temperatura spada do 6-5 st C. W dodatku odczuwalny jest nieprzyjemny wiatr. Po maju chcielibyśmy oczekiwać nieco więcej, jednak w naszym położeniu geograficznym taki typ pogody w tym okresie roku nie jest niczym niezwykłym. Zdarzało się w przeszłości że na Krupówkach o tym czasie leżał śnieg.
W noc z piątku na sobotę również odwiedzi nas porcja zimnego powietrza. Na wysokości 1500 m temperatura w północnej połowie kraju spadnie poniżej 0 st C. Przy bezchmurnym niebie, i niemal bezwietrznej pogodzie pojawią się korzystne warunki do przygruntowych przymrozków, tych najwięcej należy spodziewać się właśnie na północy i północnym wschodzie Polski. Sobota Słoneczna a na termometrach namiastka lata. Następnej nocy też cieplej. Polska będzie już pod wpływem znacznie cieplejszej masy powietrza, jednak od zachodu spodziewany jest front. Jego przejście przez Polskę wiązać będzie się przede wszystkim z dużym zachmurzeniem, opady z nim związane będą w wielu miejscach symboliczne. Sama niedziela przyniesie wyraźne ochłodzenie, Będzie też odczuwalny dość silny wiatr. W całej Polsce poniżej 15 st C. Na północy i południowym wschodzie przelotnie może popadać deszcz, ale generalnie w kraju sporo przejaśnień.


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Najchłodniejszy, 3-miesięczny okres w roku (1 grudnia - 28/29 lutego).

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne