Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Końcówka tygodnia ciepła, ale może też zagrzmieć.
Końcówka tygodnia ciepła, ale może też zagrzmieć.
24 IV 2015, 22:14:00 | Kategoria: Dla Turystów
Nad Europą powoli następuje przebudowa pola barycznego. Na zachodzie i północy niże z frontami, w rejonie Wyż swoje centrum przemieści nad Morze Czarne. Warunki pogody nad Polską kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła masa powietrza.
SOBOTA 25.04
Przed południem na zachodzie, Pomorzu i wschodzie zachmurzenie umiarkowane, w pozostałej części kraju przeważnie małe. Po południu na Pomorzu oraz w południowych regionach Podkarpacia i Małopolski spodziewane są przelotne opady deszczu. Noc i poranek cieplejsze od poprzednich, a temperatura minimalna przeważnie w okolicach 9 – 7°C. Temperatura maksymalna od 20 - 21°C na północy, do 22 - 23°C na południu. Umiarkowany wiatr. Spadek ciśnienia w południe na barometrach w Warszawie około 1011 hPa.

NIEDZIELA 26.04
W pierwszej części dnia na wschodzie i południu większe przejaśnienia, na pozostałym obszarze dużo chmur. Przelotne opady deszczu w zachodnich, północnych i centralnych regionach Polski. W dalszej części dnia dużo chmur z niewielkimi przejaśnieniami, a przelotne opady deszczu na północy, w centrum i zachodzie. W środkowych regionach możliwe burze. Nocą ciepło, a temperatura minimalna przeważnie 13 – 11°C. W najcieplejszym okresie dnia od 17 - 20°C na północy, w centrum i na zachodzie, do 22 - 23°C na południowym – wschodzie, nad morzem około 14°C. Słaby południowy wiatr. Spadek ciśnienia w południe na barometrach w Warszawie około 1011 hPa.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Temperatura odczuwalna (ang. Wind Chill) - wskaźnik obniżenia temperatury ciała w wyniku przepływu powietrza o niższej temperaturze. Indeks temperatury odczuwalnej uwzględnia wpływ temperatury powietrza i prędkości wiatru na szybkość wychłodzenia organizmu. Pierwsze badania temperatury odczuwalnej prowadzone były przez badaczy antarktycznych podczas II wojny światowej. Chcieli oni się dowiedzieć ile ciepła i w jakim czasie traci ludzkie ciało pod wpływem wiatru.


Określenie temperatury odczuwalnej jest istotne, ponieważ przy silnym wietrze i niskich temperaturach organizm wychładza się szybciej niż w normalnych warunkach.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne