Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Świąteczna prognoza pogody!
Świąteczna prognoza pogody!
3 IV 2015, 14:22:00 | Kategoria: Dla Turystów
W chrześcijaństwie każda niedziela niedziela jest dniem pamiętnym zmartwychwstania Chrystusa po jego piątkowym ukrzyżowaniu. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest jednak najbardziej uroczystą. Od Wielkiego Czwartku trwa Triduum Paschalne, zatem weszliśmy już w okres Świąt Wielkanocnych. Te niewątpliwie związane są z wiosną, a więc odradzającym życiem. Jak wyglądać będzie w te dni stan pogody? Na pewno nie należy liczyć na wysoką temperaturę, bowiem prognozy wskazują na ustabilizowanie się sytuacji antycyklonalnej północnej. Ten dosyć tajemniczy termin oznacza napływ powietrza właśnie z północnego sektora, dokładniej rzecz biorąc znad lodowatych wód Mórz Barentsa i Grenlandzkiego. Stąd też w Święta temperatura maksymalna oscylować będzie w przedziale 5-7  st C. Natomiast noce przyniosą spadki temperatury do około -2 st C lub niżej. W kotlinach karpackich może być nawet -10 st C.
Warto też napisać coś o zjawiskach, bowiem te mogą zaskoczyć kierowców, mokre po opadach przelotnych jezdnie, mogą nie wyschnąć i szybko zamarzną, tworząc śliskość.

Przegląd pogody w kolejnych dniachWielka Sobota04.04
Przed południem na wschodzie i na północy zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu i deszczu, w środkowych i zachodnich regionach przejaśnienia. Po południu już w całym kraju zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami i przelotnymi opadami na wschodzie i północy śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze przelotny deszcz.Temperatura minimalna przeważnie 0 - (-1)°C, chłodniej w górach. Temperatura maksymalna od 4 - 5°C na wschodzie do 7 - 8°C na zachodzie. Umiarkowany okresami dość silny północny wiatr.

Świąteczna Niedziela
05.04
Niedzielny poranek na południu i zachodzie Polski zapowiada się dość pogodnie, liczne przejaśnienia. Więcej chmur na Pomorzu wschodnim, Mazurach Podlasiu i w centrum Polski, tutaj już od rana padać może drobny śnieg. W dalszej części dnia opady przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i drobny deszcz. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Temperatura minimalna od 2°C na Wybrzeżu, do (-1) - (-2)°C na pozostałym obszarze, lokalnie może być niższa.Temperatura maksymalna od 4 na krańcach północnych, około 6°C w centrum do 8°C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany.

Lany Poniedziałek 06.04
Przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, do południa na Śląsku, w Małopolsce, Świętokrzyskim, Łódzkim, na południu Wielkopolski i Lubuskiego przelotne opady śniegu. W drugiej części dnia na południu Śląska, Małopolski, Podkarpacia, na Pomorzu, północy Kujaw i zachodzie Warmii przelotne opady śniegu, w Karpatach okresowe opady śniegu. Wiatr północno - wschodni, słaby i umiarkowany 4 - 8 m/s. Temperatura minimalna od 2 - 0 st. C na wybrzeżu i Warmii, do (-1) - (-2) st. C na pozostałym obszarze, ok. (-6) w górach. Temperatura maksymalna ok. 2 st. C w górach, 4 - 6 st. C na pozostałym obszarze. Ciśnienie 1021 hPa, wzrost ciśnienia.

Radosnych, ale spokojnych Świąt Wielkanocnych, by minęły w rodzinnej atmosferze, życzy zespół Bura Prognoz Aura Centrum sp. z.o.oRedaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Jest to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. W meteorologii powszechnie stosowane są trzy typy tych przyrządów :

cieczowe, działają w oparciu o prawa hydrostatyki

deformacyjne (zwane aneroidami), ich działanie opiera się na właściwościach sprężystych ciał stałych.

hipsometry ( inaczej zwane termobarmometrami) , dzięki nim dokonujemy pośredniego pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Funkcjonowanie tego urządzenia opiera się na wykorzystaniu zależności zachodzącej pomiędzy punktem wrzenia wody od ciśnienia atmosferycznego.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne