Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Koniec tygodnia i marcowy oddech wiosny
Koniec tygodnia i marcowy oddech wiosny
6 III 2015, 16:47:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Od Hiszpanii przez Niemcy po Białoruś rozciąga się pole wysokiego ciśnienia. Na północy i południu kontynentu niże z frontami atmosferycznymi. Warunki pogody w Polsce kształtować będzie obszar wysokiego ciśnienia, na północy i wschodzie strefa frontu atmosferycznego. Napływać będzie wilgotna i ciepła masa powietrza.

Sobota07.03
Przed południem na wschodzie, północy i w centrum zachmurzenie duże oraz całkowite z lokalnymi opadami deszczu lub mżawki. Na zachodzie przejaśnienia. Po południu duże zachmurzenie w północnej oraz wschodniej części kraju. gdzieniegdzie zanikające opady mżawki. Na pozostałym obszarze większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 4 – 3°C na zachodzie do (-1) - (-3)°C na południowym – wschodzie. W najcieplejszym momencie dnia od 4 - 5°C na wschodzie do 9 - 10°C w zachodniej części kraju. Słaby zachodni wiatr. Niewielki spadek ciśnienia, w południe na barometrach w Warszawie około 1033 hPa.


Niedziela08.03
Poranek na południu i zachodzie Polski pogodny, mgły tylko lokalnie. Od Kujaw i Pomorza Gdańskiego po Mazowsze oraz Podlasie zachmurzenie duże na Mazurach symbolicznie pokropi drobny deszcz. W dalszej części dnia nadal sporo chmur we wschodniej części kraju, pozostała część Polski w zasięgu słonecznej pogody. Temperatura minimalna, kształtować będzie się w przedziale 4-2°C, zimniej w południowo-wschodnich regionach Polski tutaj spadki do 0°C, w górach (-3)°C. Na termometrach w dzień od 8 °C na wschodzie, około 11°C w centrum do 14 na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany. Niewielki spadek ciśnienia, w południe na barometrach w Warszawie około 1031 hPa.

Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia

Skala Fujity – siedmiostopniowa skala oceniająca poziom intensywności tornad na podstawie zniszczeń zabudowy i rzadziej roślin. Opracował ją w 1977 Tetsuya "Ted" Fujita z Uniwersytetu w Chicago. Rozwinął ją razem z Allenem Pearsonem 1973 o długość i szerokość ścieżek.





1 lutego 2007 skala Fujity została zaktualizowana do "Rozszerzonej Skali F" ("Skala EF" ang. Enhanced F Scale), gdzie zniszczenia podzielone będą na klasy w odniesieniu do konkretnych rodzajów konstrukcji obiektów budowlanych. Pozwolić to ma sprawniej posługiwać się nią na terenie Stanów Zjednoczonych.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne