Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Nadciągają wietrzne dni, opady i duże wahania ciśnienia
Nadciągają wietrzne dni, opady i duże wahania ciśnienia
9 XII 2014, 13:45:00 | Kategoria: Dla Turystów
Po długim okresie blokady założonej przez bardzo stabilny i mroźny wyż znad Rosji nadchodzi nowy okres synoptyczny związany z cyrkulacją strefową. W najbliższych tygodniach pogodę w Europie kształtować ma Atlantyk. To nad jego północnymi wodami na początku tygonia utworzył się bardzo głęboki niż o ciśnieniu w centrum równym 940 hPa. Natomiast 1500 km dalej na południe zalega sobie wyż azorski, tutaj ciśnienie jest równe 1040 hPa. Z impetem w kierunku Europy zaczną napływać świeże masy powietrza o cechach oceanicznych. Zmieni się zatem typ stosunkowo spokojnej pogody. Będzie silnie wiać, szczególnie na Pomorzu i w górach. Na Bałtyku sztorm.
Już dziś w Polsce znaczne pogorszenie warunków drogowych.Strefa frontu atmosferycznego przed południem przynosi opady śniegu i deszczu ze śniegiem na zachodzie, tutaj zatem ślisko. Wieczorem opady powinny dotrzeć do centrum a w nocy śnieg spodziewany jest na wschodzie Polski.

Skakać będzie też ciśnienie dziś w Warszawie jest 1028 hPa, w czwartek około południa ma być 1012 hPa, po czym w kolejnym dniu 2022 hPa. To sporo jak na tak krótki czas.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Gdy chuchniemy na zimną szybę zachodzi ona "mgłą". Gdy ciepłe i wilgotne powietrze z naszego oddechu styka się z dużo chłodniejszą szybą następuje kondensacja pary wodnej zawartej w powietrzu w postaci drobnych kropelek wody.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne