Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Ostatni weekend kwietnia raczej mokry, ale nie zabraknie też słońca.
Ostatni weekend kwietnia raczej mokry, ale nie zabraknie też słońca.
25 IV 2014, 14:42:00 | Kategoria: Dla Turystów
Choć przełom maja i kwietnia to okres,kiedy przyroda rozkwita pełnią życia i jest po prostu pięknie, to pogoda będzie nam próbowała pomieszać w planach. W sobotę najwięcej deszczu na wschodzie i w centrum tutaj obfite opady deszczu. Przejaśnienia na zachodzie i południowym – wschodzie. W niedzielę więcej słońca ale w pasie od Mazur i Podlasia przez Mazowsze i centrum po Dolny oraz Górny Śląsk będzie się chmurzyć a po południu zagrzmi.
Tak niestabilną pogodę zapewni nam płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym o ciepłym charakterze. To też dlatego wartości temperatury minimalnej oscylować będą w okolicach 10 st. C. W wilgotnochwiejnej, ciepłej masie powietrza o cyklonicznym ugięciu łatwo tworzyć będą się chmury burzowe.

Niektórych może interesować jeszcze pogoda dla Rzymu. Pomimo, że rejon Morza Śródziemnego kojarzy nam się z dużą ilością słońca i upałami. To tym razem trzeba raczej przygotować parasol. W niedzielę sporo opadów i burze przede wszystkim w drugiej części dnia! Większe szanse na przejaśnienia rano i przed południem. Więcej o pogodzie w materiale filmowym.


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia




Komórka cyrkulacyjna Hadleya- jest to obwód cyrkulacyjny, który przemieszcza powietrze pomiędzy równikiem a zwrotnikami z ruchem wstępującym (ku górze) na równiku, a zstępującym (ku dołowi) w rejonie zwrotników.


Komórka cyrkulacyjna Ferrela- jest to obwód cyrkulacyjny przemieszczający masy powietrza w umiarkowanych szerokościach geograficznych ruchem wstępującym w okolicach kół podbiegunowych, a ruchem zstępującym w rejonie zwrotników.


Polarna komórka cyrkulacyjna- jest to układ cyrkulacyjny, który odpowiada za przemieszczanie się powietrza w strefach polarnych, ruchem zstępującym w pobliżu biegunów geograficznych i wstępującym w okolicach kół podbiegunowych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne