Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zobacz co przyniesie pogoda w świąteczny weekend!
Zobacz co przyniesie pogoda w świąteczny weekend!
16 IV 2014, 12:11:00 | Kategoria: Dla Turystów
Tegoroczne Święta wielkiej nocy wypadają stosunkowo późno. Uzależnione jest to od decyzji soboru nicejskiego z 325 roku. Ustalono tam bowiem, że te obchodzić będzie się w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wielkanoc jest więc świętem ruchomym: może wypaść najwcześniej 22 marca, zaś najpóźniej 25 kwietnia. Z datą Wielkanocy powiązany jest termin większości ruchomych świąt ogólnochrześcijańskich i katolickich.
Przełom drugiej i trzeciej dekady kwietnia to już ponad 14 godzinny dzień. Przy napływie suchej masy powietrza pogoda sprzyjać będzie zarówno świętowaniu jak i wypoczynkowi. W tym roku święta zapowiadają się ciepło i dość pogodnie. Nie powinno zabraknąć słońca ale też szczególnie na południu może przelotnie popadać a nawet zagrzmieć. Więcej o pogodzie w materiale filmowym na który serdecznie zapraszam.


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Jest to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. W meteorologii powszechnie stosowane są trzy typy tych przyrządów :

cieczowe, działają w oparciu o prawa hydrostatyki

deformacyjne (zwane aneroidami), ich działanie opiera się na właściwościach sprężystych ciał stałych.

hipsometry ( inaczej zwane termobarmometrami) , dzięki nim dokonujemy pośredniego pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Funkcjonowanie tego urządzenia opiera się na wykorzystaniu zależności zachodzącej pomiędzy punktem wrzenia wody od ciśnienia atmosferycznego.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne