Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zobacz co przyniesie pogoda w świąteczny weekend!
Zobacz co przyniesie pogoda w świąteczny weekend!
16 IV 2014, 12:11:00 | Kategoria: Dla Turystów
Tegoroczne Święta wielkiej nocy wypadają stosunkowo późno. Uzależnione jest to od decyzji soboru nicejskiego z 325 roku. Ustalono tam bowiem, że te obchodzić będzie się w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wielkanoc jest więc świętem ruchomym: może wypaść najwcześniej 22 marca, zaś najpóźniej 25 kwietnia. Z datą Wielkanocy powiązany jest termin większości ruchomych świąt ogólnochrześcijańskich i katolickich.
Przełom drugiej i trzeciej dekady kwietnia to już ponad 14 godzinny dzień. Przy napływie suchej masy powietrza pogoda sprzyjać będzie zarówno świętowaniu jak i wypoczynkowi. W tym roku święta zapowiadają się ciepło i dość pogodnie. Nie powinno zabraknąć słońca ale też szczególnie na południu może przelotnie popadać a nawet zagrzmieć. Więcej o pogodzie w materiale filmowym na który serdecznie zapraszam.


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
krater na powierzchni Marsa o średnicy 154 km. W 1991 roku został on nazwany od nazwiska australijskiego astronoma-amatora Waltera Gale′a. We wnętrzu krateru Gale znajduje się góra Aeolis Mons wznosząca się ponad brzeg krateru.

Ponieważ warstwowa struktura tej wysokiej na 5,5 km góry wskazuje, że może zawierać długą sekwencję osadów zachowujących geologiczną historię Marsa, krater ten został wybrany jako cel lądowania łazika Curiosity. Lądowanie nastąpiło 6 sierpnia 2012.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne