Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Pierwsze wiosenne burze, sporo deszczu i ochłodzenie
Pierwsze wiosenne burze, sporo deszczu i ochłodzenie
22 III 2014, 19:25:00 | Kategoria: Dla Turystów
Pierwsze dni wiosny rozpieszczały nas temperaturą przekraczającą 20 st C. Niebo błękitne z dużą ilością marcowego słońca sprawiło, że uśpiona zimową porą przyroda zaczęła się budzić ze snu. Niestety już od niedzieli w zdecydowanej części Polski wróci marcowa pogoda. Niebo przykryją gęste i szare chmury, ochłodzi się i spadnie sporo deszczu, w górach spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W sobotni wieczór na zachodzie Polski detektory zanotowały kilkadziesiąt wyładowań.

szron
Wyładowania atmosferyczne 22.03.2014 godz.18.00

Dlaczego? Otóż od północnej Rosji przez Polskę po Hiszpanię i basen Morza Śródziemnego przebiega linia frontu oddzielająca ciepłą masę na wschodzie od zimnego wilgotnego powietrza na zachodzie kontynentu. Na froncie tym tworzą się płytkie niże, które przynoszą miejscami dość intensywne opady deszczu.

Tak więc w ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem takiego niżu. Nad wschodnie dzielnice kraju jednak nadal napływać będzie ciepłe powietrze, natomiast zachodnia część Polski będzie już w zasięgu chłodnej masy powietrza. Nocą w na zachodzie i północy kraju dużo chmur z opadami deszczu, lokalnie dość intensywnymi. Więcej przejaśnień na wschodzie.

Temperatura minimalna od 10°C na Podkarpaciu do 5°C w rejonie Pomorza zachodniego. W ciągu dnia sporo deszczu w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Pomorze i Warmię. Temperatura maksymalna od 10°C na zachodzie do 18°C w południowo-wschodniej części Polski.

Kolejne dni również przyniosą duże zachmurzenie i opady deszczu, dopiero od środowego popołudnia spodziewana jest poprawa pogody i liczne przejaśnienia.


szron
Obraz odbiciowości radarowej 22.03.0214 godz18.00
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Wincenty Okołowicz urodzony 26 czerwca 1906 roku na Ukrainie, polski geograf, klimatolog, geomorfolog.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne