Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o pogodzie wpisz swój e-mail.
Ankieta

Ranking ośrodków narciarskich
Ranking ośrodków narciarskich
17 I 2012, 17:06:00 | Kategoria: Dla Turystów

Niezależna agencja badawcza PMR Research pod koniec grudnia 2011 roku przeprowadziła badania na temat atrakcyjności ośrodków narciarskich w Polsce i na Słowacji.

W badaniu wzięto pod uwagę 10 najważniejszych ośrodków w obu krajach. Oceniano m.in. długość tras, przepustowość wyciągów, ceny, dojazd, miejsca parkingowe oraz ich odległość od stoków, a także dostępność hoteli.

Najatrakcyjniejszym miejscem dla miłośników sportów zimowych okazał się Jasny Chopok na Słowacji. Wyciągi mają tam przepustowość rzędu ponad 25 000 osób na godzinę, zaś długość tras wynosi ponad 36 km o różnym stopniu trudności.

Kolejne dwa miejsca zajęły polskie ośrodki – Korbielów – Pilsko oraz Białka Tatrzańska.

Tuz za podium znalazł się ośrodek Rusin Ski w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na ostatnim miejscu uplasował się ośrodek w Wiśle Soszów, którego niska ocena wynikła złych tras narciarskich i wyciągów.

Poniżej prezentujemy link do szczegółowego rankingu

Zobacz ranking ośrodków narciarskich

Redaktor: wiacek
Meteopedia
sytuacja w tropikalnym Pacyfiku z wiatrami pasatowymi silniejszymi niż średnia. Wiatry pasatowe mają składową wiatru wiejącą ze wschodu i spiętrzają ocean (o około 60 cm) w zachodnim Pacyfiku, transportują także wilgotność. Temperatura oceanu w zachodniej części Pacyfiku jest stosunkowo wysoka co powoduje burze i powstawanie cyklonów tropikalnych.



Konsekwencją ruchu wód oceanicznych oraz pasatów są bardziej obfite deszcze monsunowe w Indiach oraz intensywniejsze niż zazwyczaj opady w Australii, Indonezji oraz Afryce południowo-zachodniej. Poprzez zepchnięcie polarnego prądu strumieniowego znad Kanady nad obszar Stanów Zjednoczonych przyczynia się do ochłodzenia zim w tym rejonie.



W latach występowania La Niña, słabnie również podzwrotnikowy prąd wiejący nad Zatoką Meksykańską, umożliwiając huraganom znad Oceanu Atlantyckiego przesuwanie się na zachód.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne