Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Wtorek na Pojezierzu Mazurskim
Wtorek na Pojezierzu Mazurskim
11 VII 2011, 12:55:00 | Kategoria: Dla Turystów
Wtorek sprzyjał będzie wypoczynkowi na Pojezierzu Mazurskim. Wchodzący nad obszar Polski klin podwyższonego ciśnienia przyniesie przyjemną ciepłą i słoneczną pogodę. Jedynie na wschodnich krańcach kraju mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu, które wraz z strefą frontową niżu znad Skandynawii odchodzą dalej na wschód.Temperatury w dzień powyżej 22 st C w nocy temperatura nie powinna spaść poniżej 14 st C. Wiatr z północnego zachodu słaby do umiarkowanego 3-5 m/s. Temperatura wody w jeziorach stabilizuje się na poziomie 17 – 19 st C. Jedynie wody głębokich jezior otoczonych lasami są nieco chłodniejsze.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Temperatura odczuwalna (ang. Wind Chill) - wskaźnik obniżenia temperatury ciała w wyniku przepływu powietrza o niższej temperaturze. Indeks temperatury odczuwalnej uwzględnia wpływ temperatury powietrza i prędkości wiatru na szybkość wychłodzenia organizmu. Pierwsze badania temperatury odczuwalnej prowadzone były przez badaczy antarktycznych podczas II wojny światowej. Chcieli oni się dowiedzieć ile ciepła i w jakim czasie traci ludzkie ciało pod wpływem wiatru.


Określenie temperatury odczuwalnej jest istotne, ponieważ przy silnym wietrze i niskich temperaturach organizm wychładza się szybciej niż w normalnych warunkach.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne