Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
Prognoza pogody na weekend 24 i 25 września 2016.
Polska znajdzie się pod wpływem wyżu. W sobotę na wschodzie front atmosferyczny. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna masa powietrza. W sobotę początkowo dużo chmur i deszcz na północnym – wschodzie, wschodzie i w centrum. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Po południu dużo chmur i deszcz na wschodzie i południu. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Minimalnie od 12ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 4ºC w górach. Maksymalnie od 13ºC na Podlasiu do 19ºC w regionach zachodnich i południowo – zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i północy. W niedzielę rano lokalne mgły na północy i zachodzie. W ciągu dnia Polska podzielona. Na wschodzie sporo chmur i przed południem może popadać na Lubelszczyźnie. Na zachodzie dużo słońca. Minimalnie od 10ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do około 2ºC w górach. Maksymalnie od 15 – 16ºC na wschodzie do 20ºC na zachodzie. Słaby, okresami umiarkowany wiatr ze wschodu i północy.
23 IX 2016, 09:59:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend pogorszenie warunków pogody. Na południu deszcz.
Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Nad obszar kraju napływać będzie chłodniejsza masa powietrza. W sobotę w ciągu dnia na północnym – wschodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Na południu i zachodzie opady deszczu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce po południu lokalne burze. W nocy minimalnie od 17ºC na Dolnym Śląsku do 8ºC na Suwalszczyźnie. Maksymalnie od 18 - 19ºC na Dolnym Śląsku do 24ºC na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Umiarkowany, porywisty północno – wschodni wiatr. W niedzielę na południu pochmurno i deszczowo, a na północy pogodnie. Minimalnie od około 15ºC na Górnym Śląsku do 5 – 4ºC na Podlasiu. Maksymalnie od 13 – 14ºC na południowym – wschodzie do 18ºC na zachodzie. Umiarkowany północno – wschodni wiatr.
15 IX 2016, 10:53:00 | Kategoria: Prognozy
W czwartek nadal słonecznie i dość ciepło.
W czwartek Polska znajdzie się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie sucha masa powietrza. Rano zanikające mgły na północnym – wschodzie. Przed południem przeważnie bezchmurne niebo. Mogą pojawić się tylko pojedyncze chmury. Po południu przeważnie zachmurzenie małe tylko na północnym – zachodzie i południowym – wschodzie zachmurzenie okresami będzie wzrastać do umiarkowanego. Nigdzie nie będzie padać. W nocy minimalnie od około 14°C na zachodzie do około 6°C na północnym – wschodzie. Temperatura maksymalna od 20°C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 25°C na zachodzie i południowym – zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.
14 IX 2016, 10:33:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend nadal letnia pogoda.
Nad Polską układ wysokiego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła masa powietrza. W sobotę rano, zanikające lokalne mgły na północy. Przed południem w całym kraju zachmurzenie małe okresami bezchmurne niebo. Po południu na północnym – zachodzie i południowym – wschodzie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Może popadać na Dolnym Śląsku oraz na północnym – wschodzie. Minimalnie około 19 – 15°C. Maksymalnie około 26 – 29°C. Słaby, zmienny wiatr. W niedzielę rano zanikające lokalne mgły na północy. Przed południem na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe okresowo bezchmurne niebo. Po południu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach zachodnich pod wieczór możliwy przelotny deszcz. Minimalnie około 20 – 14°C. Maksymalnie około 26 – 30°C. Słaby, zmienny wiatr.
9 IX 2016, 10:54:00 | Kategoria: Prognozy
W czwartek rano lokalne mgły. W ciągu dnia słonecznie i bardzo ciepło.
Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła i sucha masa powietrza. Rano, szczególnie na wschodzie i południu lokalne, zanikające mgły. Przed południem przeważnie słonecznie. Trochę więcej chmur na Suwalszczyźnie. Po południu w całym kraju pogodnie. W nocy od 15°C na południowym – zachodzie do 9 – 8°C na północnym – wschodzie. W dzień od 22°C na Suwalszczyźnie do 29°C w regionach południowych. Słaby, okresami umiarkowany, zmienny wiatr.
7 IX 2016, 10:47:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend przeważnie ciepło, ale miejscami deszcz. W niedzielę burze.
Nad Polską zatoka niżowa z frontami atmosferycznymi. Napływać będzie ciepła i wilgotna masa powietrza. W sobotę w ciągu dnia przeważnie dużo chmur. W pierwszej części dnia pogodnie na południowym – wschodzie. Przed południem może popadać na Pomorzu. Po południu deszcz głównie na Pomorzu Wschodnim oraz na Dolnym Śląsku. Minimalnie około 16 - 11°C. Maksymalnie od 20°C na Pomorzu do 27°C w regionach południowych. Słaby i umiarkowany zachodni i południowo – zachodni wiatr. W niedzielę w pierwszej części dnia pogodnie na południu. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Deszcz zacznie padać w regionach północnych. Po południu pogodnie na południowym – wschodzie. Na pozostałym obszarze dużo chmur, deszcz i lokalne burze. Minimalnie około 16 – 14°C. Maksymalnie od około 18 - 23°C na północy do 24 - 28°C na pozostałym obszarze. Słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty, wiatr z południowego – zachodu.
2 IX 2016, 10:36:00 | Kategoria: Prognozy
Początek roku szkolnego przywita uczniów piękną pogodą.
W czwartek przeważnie słonecznie. Więcej chmur po południu na północnym – zachodzie. Pod wieczór przelotny deszcz możliwy na Pomorzu Zachodnim. W nocy temperatura minimalna od 15°C na Wybrzeżu do około 9- 6°C na południowym – wschodzie. W dzień ciepło około 23 – 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i południa.
31 VIII 2016, 09:47:00 | Kategoria: Prognozy
Jutro na Wybrzeżu słonecznie i ciepło.
22 VII 2016, 10:33:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend słonecznie i gorąco. Na wschodzie deszcz.
Nad wschodnią i środkową Europą oraz nad Wyspami Brytyjskimi niże z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze słabe wyże. Warunki pogody nad Polską kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie ciepła masa powietrza. W sobotę rano lokalne mgły na północnym – wschodzie. W ciągu dnia dużo słońca. Deszcz miejscami na wschodzie i północnym – wschodzie. Po południu może również popadać na Dolnym Śląsku. Przeważnie 25 – 26ºC. Na Wybrzeżu i na obszarach podgórskich około 23 – 24ºC. Słaby i umiarkowany wiatr z kierunków północnych. Niedziela również słoneczna i gorąca. Przelotny deszcz na północnym – wschodzie oraz w górach. Może również słabo popadać w centrum kraju. Po południu lokalne burze na północnym – wschodzie. Przeważnie 28 – 30ºC. Na Wybrzeżu i na obszarach podgórskich około 25 – 26ºC. Słaby i umiarkowany wiatr z kierunków północnych.
22 VII 2016, 10:05:00 | Kategoria: Prognozy
W piątek nad Polską dużo chmur. Miejscami deszcz.
Polska znajdzie się pod wpływem podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. Przed południem dużo chmur opady deszczu głównie na północy, północnym - wschodzie i południowym – zachodzie. Po południu nad Polską większe przejaśnienia, ale nadal przelotnie popada w regionach północnych. W nocy minimalnie około 14 – 12ºC. Chłodniej na południu około 11 – 10ºC. Cieplej w rejonie Zatoki Gdańskiej około 16ºC. W dzień chłodno. Maksymalnie około 16 – 19ºC. Umiarkowany i dość silny wiatr z kierunków zachodnich.
14 VII 2016, 12:07:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Chmury piętra średniego najczęściej składają się z kropelek wody. Jedynie grube warstwy chmur średnich warstwowych mają budowę mieszaną - składają się z kropelek wody i kryształków lodu. Wyróżniamy wiele różnych gatunków chmur średnich kłębiastych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne