Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 24 i 25 września 2016.
Prognoza pogody na weekend 24 i 25 września 2016.
23 IX 2016, 09:59:00 | Kategoria: Prognozy

Polska znajdzie się pod wpływem wyżu. W sobotę na wschodzie front atmosferyczny. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna masa powietrza.
W sobotę początkowo dużo chmur i deszcz na północnym – wschodzie, wschodzie i w centrum. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Po południu dużo chmur i deszcz na wschodzie i południu. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Minimalnie od 12ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 4ºC w górach. Maksymalnie od 13ºC na Podlasiu do 19ºC w regionach zachodnich i południowo – zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i północy.
W niedzielę rano lokalne mgły na północy i zachodzie. W ciągu dnia Polska podzielona. Na wschodzie sporo chmur i przed południem może popadać na Lubelszczyźnie. Na zachodzie dużo słońca. Minimalnie od 10ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do około 2ºC w górach. Maksymalnie od 15 – 16ºC na wschodzie do 20ºC na zachodzie. Słaby, okresami umiarkowany wiatr ze wschodu i północy.

Meteopedia
Fujita (Tetsuya Theodore) "Ted" urodził się 23 października 1920 w japońskim Kitakyushu (Prefektura #cenzura# Studiował i później pracował na Kyushu Institute of Technology, gdzie zdobył tytuł profesora. W 1953 roku został zaproszony przez Uniwersytet w Chicago, który zainteresował się badaniami Fujity. Zrewolucjonizował on wiedzę na temat gwałtownych burz, tornad, dynamiki sztormów i cyklonów tropikalnych.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne