Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

Czekamy na zimę
Pewnie wszyscy się zastanawiają, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Jak na razie zimy w najbliższych dniach nie należy się spodziewać. Temperatury w dzień od 8 - 10 stopni C na północy do 11 - 14 na południu kraju. I deszczowo, mżysto, mżysto i deszczowo - przynajmniej od niedzieli. Zapraszam do obejrzenia naszej prognozy pogody.
13 XI 2014, 16:55:00 | Kategoria: Dla Turystów
Pogoda barowa
Teraz już tak będzie pewnie co tydzień, aż do pierwszego śniegu. Jak mówi kolega Tomek: pogoda barowa. W taką pogodę należy udać się do baru i zamówić coś co spowoduje wydzielanie endorfiny i serotoniny. Może być z kolorową parasolką, żeby przypominało letnie wieczory :) Pozdrawiam ciepło i zapraszam do obejrzenia najnowszej prognozy na weekend.
6 XI 2014, 17:22:00 | Kategoria: Dla Turystów
Wszystkich Świętych
Prognozowanie pogody w układach wyżowych w czasie zimnej połowy roku przypomina trochę loterię. Mamy za mało danych o tym co się dzieje w atmosferze ponad nami, w warstwie od Ziemi do 1 - 1,5 km, a trzeba coś napisać lub powiedzieć. W poprzednim tygodniu się nie udało. Akurat w sobotę i niedzielę w większej części kraju było pochmurno. Tym razem jest prościej. Polska znajdzie się na skraju układu niżowego z przechodzącym słabo wyrażonym frontem ciepłym. W sobotę będzie pochmurno. Na Pomorzu Warmii i Mazurach może spaść słaby deszcz lub mżawka. Jak na tę porę roku dość ciepło - przymrozki jedynie na wschodzie. W niedzielę może pojawić się trochę słońca i bez opadów. Wszystkim wyjeżdżającym na groby naszych bliskich życzę szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu do domu.
30 X 2014, 16:26:00 | Kategoria: Dla Turystów
Dużo słońca i przymrozki
Taka pogoda będzie już od piątku. Rano kałuże będą ścięte lodem, ale w ciągu dnia Słońce podgrzeje atmosferę do kilku stopni powyżej zera. Idealna pogoda na wycieczki w góry lub spacery do lasu (powinno być dużo zielonek). Zapraszam do obejrzenia naszej prognozy pogody.
23 X 2014, 15:30:00 | Kategoria: Dla Turystów
Weekend: mglista sobota i pogodna niedziela.
W sobotę więcej chmur, rano miejscami gęste mgły, a na Suwalszczyźnie przymrozki. Deszcz tylko w pierwszej częsci dnia na południu. Niedziela ciepła i pogodna, ale wiał będzie dość silny wiatr, w górach halny.
16 X 2014, 17:42:00 | Kategoria: Dla Turystów
To już jesień
Pochmurno z opadami deszczu będzie na Pomorzu. W pozostałej części Polski pogoda przyzwoita i jak na tę porę roku nawet ciepło. Zapraszam do obejrzenia naszej prognozy pogody:
9 X 2014, 17:39:00 | Kategoria: Dla Turystów
Ciepły weekend
Może to już ostatni taki ładny weekend? Warto skorzystać z kilku słonecznych dni. A od wtorku jesienna szaruga...
2 X 2014, 17:24:00 | Kategoria: Dla Turystów
Babie lato
Prognozę pogody na nadchodzący weekend można podsumować następująco: babie lato.
25 IX 2014, 16:49:00 | Kategoria: Prognozy
Na grzyby!
Weekend będzie słoneczny i ciepły. Po południu może popadać na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej. Temperatura w dzień od 21 st. C na Pomorzu Zachodnim do 25 st. C w Małopolsce.
11 IX 2014, 15:12:00 | Kategoria: Dla Turystów
Nagroda dla Polki
Prawie rok temu pisałem o fundacji Harrego Ottena i ufundowanej przez niego nagrodzie za innowacyjne pomysły w meteorologii. Pierwszą edycję konkursu Harry Otten Prize for Innovation in Meteorology wygrała polka Karolina Stanisławska za pracę "Social media for meteorological prediction and information”. Nagroda w wysokości 25.000 euro została przyznana po raz pierwszy 11 września 2013 roku podczas zjazdu Europejskiego Towarzystwa Meteorologicznego. Wielkie gratulacje!
2 X 2013, 08:41:00 | Kategoria: Administracyjne
Meteopedia
Ludwig Kaemtz (Kämtz) urodził się 11 stycznia 1801 roku w Treptow (Niemcy). Uważany jest za jednego z twórców nowoczesnej meteorologii.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne