Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

W weekend ciepło, ale deszczowo i wietrznie.
W weekend ciepło, ale deszczowo i wietrznie.
9 XII 2016, 10:22:00 | Kategoria: Prognozy
Nad południowa i zachodnią Europą układ wyżowy. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem niżu z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła i wilgotna masa powietrza.
W sobotę w ciągu dnia w całym kraju pochmurno. Opady deszczu, które okresami na północy będą intensywniejsze, ominą tylko regiony południowe. Temperatura minimalna od 8ºC na Pomorzu do 4 – 2ºC na południu. Maksymalnie od 6ºC na Podkarpaciu do 10ºC na Dolnym Śląsku. Silny okresami porywisty wiatr z zachodu. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1015 hPa.
W niedzielę w ciągu dnia w całym kraju pochmurno z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Minimalnie od 7ºC w regionach północnych do 3ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie od 4ºC na Podkarpaciu do 8ºC na Pomorzu Zachodnim. Nadal silny okresami porywisty zachodni wiatr. Ciśnienie zacznie rosnąć. Na barometrach w południe około 1008 hPa.
Meteopedia
Najogólniej, jest to opad kropel wody o średnicy ponad 0,5 mm lub kropel mniejszych, jeśli upadają rzadko. W sytuacji, gdy krople wody osiągając powierzchnię ziemi ulegają zamarznięciu, mamy do czynienia z deszczem marznącym. Zdarza się również, że krople wody nie osiągają powierzchni ziemi i w takim przypadku mamy do czynienia z

virgą.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne