Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Gwałtowne burze na Sycylii. Wąskie uliczki zmienione w rwące rzeki.
Gwałtowne burze na Sycylii. Wąskie uliczki zmienione w rwące rzeki.
10 IX 2015, 12:09:00 | Kategoria: Katastrofy
We wtorek i środę przez Sycylię i Kalabrię przeszła gwałtowna burza, która doprowadziła do zalania miast Taormina i Giardini Naxos. Spadło wtedy około 100 l/mkw wody. Tak niebezpieczny front był spowodowany przez głęboki niż śródziemnomorski.

Przerażeni mieszkańcy podtopionych miasteczek nagrywają to niecodzienne zdarzenie. Przedstawiamy film, widać jak samochody płyną rwącą rzeką wzdłuż uliczek. Słychać na nim jak autor mówi, że boi się, że skończy pod wodą. W Taorminie leżącym w górach doszło do wielu osuwisk ziemi, a a ze zboczy spływały wodospady.
Suma opadu dobowego na dzień 10.09.2015 r. zmierzonego na stacji meteorologicznej w Geli wyniosła 93 mm, natomiast deszczomierze w Messinie i Prizzi odnotowały opad rzędu 96 i 62 mm.

Meteopedia
Podział kuli ziemskiej na strefy klimatyczne jest odzwierciedleniem intensywności oraz wielkości wymiany ciepła oraz wilgoci pomiędzy atmosferą a powierzchnią Ziemi.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne