Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Świetlista noc i większy księżyc. Dlaczego?
Świetlista noc i większy księżyc. Dlaczego?
1 IX 2015, 12:01:00 | Kategoria: Astronomia

Gdy Księżyc, Ziemia i słońce ustawią się w jednej linii, Ziemia znajdzie się pośrodku,a a Księżyc w perygeum noc staje się tak świetlista, że zauważyć można cień.

W następnym miesiącu moment perygeum oraz Księżyc w pełni nastąpi 27 września, Srebrny Glob znajdzie się jeszczebliżej naszej planety niż w sierpniu (356 882 km).Często uważa się, że zjawisko superksięzyca wiąże się ze zwiększeniem siły i częstotliwości kataklizmów na Ziemi. Ta informacja nie jest jednak potwierdzona naukowo. Wiadomo tylko, że ma ono wpływ na pływy morskie, które stają się silniejsze.


Gdy Księżyc, Ziemia i słońce ustawią się w jednej linii, Ziemia znajdzie się pośrodku,a a Księżyc w perygeum noc staje się tak świetlista, że zauważyć można cień.
W następnym miesiącu moment perygeum oraz Księżyc w pełni nastąpi 27 września, Srebrny Glob znajdzie się jeszcze bliżej naszej planety niż w sierpniu (356 882 km).Często uważa się, że zjawisko superksięzyca wiąże się ze zwiększeniem siły i częstotliwości kataklizmów na Ziemi. Ta informacja nie jest jednak potwierdzona naukowo. Wiadomo tylko, że ma ono wpływ na pływy morskie, które stają się silniejsze.

Meteopedia
Rudolf Geiger, matematyk, meteorolog, klimatolog, urodzony 24 sierpnia 1894 roku w Niemczech. Brat słynnego Hansa Geigera, współtwórcę licznika Geigera-Müllera.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne