Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Efekt otwarcia wstrząśniętej puszki coli na pokładzie łodzi podwodnej
Efekt otwarcia wstrząśniętej puszki coli na pokładzie łodzi podwodnej
10 III 2015, 10:38:00 | Kategoria: Ciekawostki
Nie każdemu jest dane zostać astronautą, albo wybrać się w podróż wgłąb oceanu. Na szczęście są tacy, którym zdrowie i nurt życiowej kariery pozwoliły doświadczyć tych niedostępnych dla każdego doznań. Mało tego są tacy którzy, starają się pokazać, jak wyglądają proste czynności z codziennego życia w ekstremalnym dla człowieka środowisku.
Kanadyjski astronauta Chris Austin Hadfield trzykrotnie miał okazję oglądać Ziemię z perspektywy kosmosu. Po raz pierwszy jeszcze na Stacji Kosmicznej MIR. Później był członkiem załogi ISS. Teraz gdzieś na dnie oceanu, w łodzi podwodnej, gdzie ciśnienie wynosi dwa i pół atmosfery, otwiera wcześniej wstrząśniętą puszkę coli. Efekt ten na powierzchni ziemi jest znany każdemu i często kończy się bałaganem, lub mokrą plamą na ubraniu. Jak to wygląda w warunkach w których przebywał Chris, zobaczcie na nagraniu.


Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Ten typ masy powietrza kształtuje się nad obszarem północnego Atlantyku. Napływa nad Polskę w okresie synoptycznym, w którym przeważa cyrkulacja strefowa. Charakteryzuje się zatem sporą
wilgotnością i temperaturą powietrza niższą od tej na lądzie w sezonie letnim, a wyższą w sezonie zimowym. W przebiegu rocznym powietrze to napływa nad Polskę najczęściej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne