Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Deszcz, śnieg, wiatr
Deszcz, śnieg, wiatr
8 I 2015, 17:17:00 | Kategoria: Dla Turystów
W najbliższy weekend należy spodziewać się wszystkiego: deszczu, śniegu, wiatru i słońca. Pełna prognoza poniżej filmu. Za dzisiejszą produkcję odpowiedzialni są Wiktoria i Dawid.


Opublikowany 8 sty 2015

Na północy kontynentu bardzo dynamiczny ruch głębokich układów niżowych z bardzo aktywnymi frontami atmosferycznymi. W rejonie Morza Śródziemnego oraz na południu pogodę kształtują wyże. W nocy i w ciągu dnia pogodę na obszarze Polski kształtować będą szybko przemieszczające się kolejno po sobie fronty atmosferyczne. Napływać będzie wilgotne i ciepłe atlantyckie powietrze

W piątek
Przeważnie dużo chmur. Rano zanikające opady deszczu ze śniegiem na wschodzie i w górach. W drugiej części dnia od zachodu bardzo szybko wędrował będzie front z kolejną porcją opadów deszczu. Na wschodzie początkowo padał będzie deszcz ze śniegiem. Rano na zachodzie około 3-2°C, około 1°C na Mazowszu do około -6°C w rejonie Podkarpacia. W najcieplejszym momencie od 0°C na Podkarpaciu do 5-6°C w zachodniej części kraju, jeszcze cieplej w Sudetach i Beskidach. Wiatr bardzo silny, na zachodzie i w górach z gwałtownymi porywami.

Sobota
Przez cały dzień okresowe opady deszczu na zachodzie i południu Polski. Rano mżawka także na wschodzie i północnym wschodzie, W rejonie Podlasia deszcz ze śniegiem. Bez opadów w rejonie Pomorza ,centrum i Ziemi Świętokrzyskiej. Po południu padać będzie jednak w całym kraju. Na termometrach od 4-3°C na południowym zachodzie, zachodzie i Wybrzeżu do 1-0°C w rejonie wschodniej Polski. W dzień maksymalnie od 1 - 2°C na wschodzie do 8 - 9°C w zachodniej części kraju. Silny okresami porywisty wiatr z południowego – zachodu i zachodu.

W niedzielę trochę słońca

Rano na przeważającym obszarze kraju sporo pogodnego nieba. Po południu więcej chmur, w górach intensywnie zacznie padać śnieg, natomiast na Wybrzeżu i krańcach północnych deszcz oraz deszcz ze śniegiem. Słaba mżawka możliwa także na południowym zachodzie i w rejonie centrum. W nocy od 1 - 0°C na zachodzie, do (-1)°C we wschodniej części kraju. W dzień maksymalnie od 0-1°C na wschodzie, około 12°C w centrum do 3°C w zachodniej części kraju.


Redaktor: Boss
Meteopedia


Wskaźnik
stresu cieplnego (ang. Heat Stress Index) - jest metodą
stosowaną do oszacowania wpływu temperatury i wilgotności na
organizm ludzki.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne