Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Pierwszy śnieg
Pierwszy śnieg
20 XI 2014, 16:58:00 | Kategoria: Dla Turystów
No i doczekaliśmy się pierwszego śniegu. No... może nie wszyscy, tylko ci co na wschodzie. Dzisiaj rano w Terespolu było 12 cm, a padało przez cały dzień, zwłaszcza na Mazurach i Podlasiu.


Co nas czeka w ten weekend? Na wschodzie będzie padać nadal. Mokry śnieg lub śnieg z deszczem. W centrum i na zachodzie od rana mgły, po południu powinno pojawić się niebieskie niebo, ale gwarancji nie daję. Natomiast słońce zobaczą ci co wybiorą się w góry. W górach śniegu jest niewiele: Kasprowy 4 cm, Hala Gąsienicowa 3cm, Dolina Pięciu Stawów 9 cm, Śnieżka 3 cm. Natomiast ujemne temperatury sprawiają, że być może wystartują armatki śnieżne na stokach.
Redaktor: Boss
Meteopedia
Komórka cyrkulacyjna Hadleya- jest to obwód cyrkulacyjny, który przemieszcza powietrze pomiędzy równikiem a zwrotnikami z ruchem wstępującym (ku górze) na równiku, a zstępującym (ku dołowi) w rejonie zwrotników.


Komórka cyrkulacyjna Ferrela- jest to obwód cyrkulacyjny przemieszczający masy powietrza w umiarkowanych szerokościach geograficznych ruchem wstępującym w okolicach kół podbiegunowych, a ruchem zstępującym w rejonie zwrotników.


Polarna komórka cyrkulacyjna- jest to układ cyrkulacyjny, który odpowiada za przemieszczanie się powietrza w strefach polarnych, ruchem zstępującym w pobliżu biegunów geograficznych i wstępującym w okolicach kół podbiegunowych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne