Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Gęste mgły nad Polską
Gęste mgły nad Polską
14 XI 2012, 09:39:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Zgodnie z prognozami w nocy i nad ranem pojawiły się gęste mgły, którym lokalnie towarzyszyło zjawisko osadzania się szadzi. Mgły występują głównie w obszarze Niżu Polskiego. Widzialność miejscami spada do kilkudziesięciu metrów ( Kalisz godz 8.00, widzialność 10 m). Naturalnie pojawiły się utrudnienia komunikacyjne. Z lotniska w Poznaniu już od wtorkowego wieczoru trzeba było przekierować samoloty do Wrocławia.

Mgły wg prognoz powinny ustąpić w godzinach około południowych, choć jak wynika z diagramu, inwersja do 200 m przekracza 8 st C. Fakt ten bez wątpienia sprzyjał będzie utrzymywaniu się niskich chmur stratus, które niekoniecznie mogą się rozerwać. Tak więc prognozy które można oglądać bezpośrednio z modeli numerycznych często pokazują słoneczną pogodę z ewentualnie małym zachmurzeniem. Dopiero analiza synoptyczna i pełny przegląd materiału dostarcza kompletnej informacji o stanie i prognozie pogody nad konkretnym obszarem.



Stan z godziny 8.00 14.11.2012
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
krater na powierzchni Marsa o średnicy 154 km. W 1991 roku został on nazwany od nazwiska australijskiego astronoma-amatora Waltera Gale′a. We wnętrzu krateru Gale znajduje się góra Aeolis Mons wznosząca się ponad brzeg krateru.





Ponieważ warstwowa struktura tej wysokiej na 5,5 km góry wskazuje, że może zawierać długą sekwencję osadów zachowujących geologiczną historię Marsa, krater ten został wybrany jako cel lądowania łazika Curiosity. Lądowanie nastąpiło 6 sierpnia 2012.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne