Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Burze nad Morzem Śródziemnym - zalany Neapol!
Burze nad Morzem Śródziemnym - zalany Neapol!
14 X 2012, 13:59:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Jesień to okres, kiedy w Basenie Morza Śródziemnego pogoda może w jednej chwili z słonecznego dnia, przeistoczyć się w nieokiełznany żywioł. 40 minut burzy wystarczyło aby zatopić trzecie co do wielkości miasto Włoch. W piątek opady związane z frontem chłodnym zatopiły Neapol. Studzienki bardzo szybko się wypełniły a ulicami zaczeły płynąć potoki. Woda sięgała kolan, unieruchamiając wiele samochodów osobowych, powstały olbrzymie korki.

Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia




Komórka cyrkulacyjna Hadleya- jest to obwód cyrkulacyjny, który przemieszcza powietrze pomiędzy równikiem a zwrotnikami z ruchem wstępującym (ku górze) na równiku, a zstępującym (ku dołowi) w rejonie zwrotników.


Komórka cyrkulacyjna Ferrela- jest to obwód cyrkulacyjny przemieszczający masy powietrza w umiarkowanych szerokościach geograficznych ruchem wstępującym w okolicach kół podbiegunowych, a ruchem zstępującym w rejonie zwrotników.


Polarna komórka cyrkulacyjna- jest to układ cyrkulacyjny, który odpowiada za przemieszczanie się powietrza w strefach polarnych, ruchem zstępującym w pobliżu biegunów geograficznych i wstępującym w okolicach kół podbiegunowych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne