Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o pogodzie wpisz swój e-mail.
Ankieta
Aktualności › Klimat ›

GinÄ… lodowce Arktyki
GinÄ… lodowce Arktyki
9 V 2011, 10:52:00 | Kategoria: Klimat
W środkach masowego przekazu co jakiś czas pojawia się temat topniejących lodowców Grenlandii i Arktyki. W ostatnim czasie badacze z Rady Arktyki w skład, której wchodzi osiem państw: Kanada, Stany Zjednoczone, Rosja, Szwecja, Norwegia, Dania, Islandia i Finlandia, opublikowali w ramach Programu Monitorowania i Oceny Obszarów Arktycznych raport w którym twierdzą, że lód arktyczny topi się znacznie szybciej niż wcześniej sądzono. Szacuje się, że może to doprowadzić do podniesienia się poziomu morza nawet o 1,5 metra w ciągu 90 lat. Wcześniej sądzono że poziom wody wzrośnie przed 2100 rokiem co najwyzej o 60 cm. Największe zagrożenie związane z podnoszeniem się poziomu morza jest na wyspach i atolach Pacyfiku, gdzie małe wysepki ledwo co wystają nad powierzchnie wody np Najwyższy punkt Wysp Marshalla to kilka metrów nad poziomem morza.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Anomalie pogodowe powodowane przez ocieplenie wód powierzchniowych na tropikalnych obszarach Pacyfiku. Konsekwencje tego są jednak odczuwalne na całym globie. Zwykle oznacza to susze w Australii, Indonezji, na Filipinach, w północno-wschodniej Brazylii, Afryce i południowo-wschodniej części Azji.





Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne