Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Jesień
Jesień
22 IX 2009, 06:02:56 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Dzisiaj o godzinie 23:18 czasu urzędowego w Polsce rozpocznie się astronomiczna jesień. Przebieg warunków pogody w tym okresie roku będzie zróżnicowany. Według MetOffice (Anglia) tegoroczna jesień nie powinna się istotnie różnić od przeciętnej. Zdaniem przedstawicieli tego biura nieco większe szanse na cieplejszą od typowej jesień mają mieszkańcy Pomorza i Ziemi Lubuskiej, a chłodniej niż w wieloleciu miałoby być od Podlasia po Podkarpacie. Ibimet wskazuje z kolei, że październik będzie cieplejszy od przeciętnego na północnym-zachodzie Polski, natomiast listopad powinien być chłodniejszy od normalnego w całym kraju. Więcej opadów niż przewiduje średnia wartość wieloletnia ma spaść, zdaniem Ibimetu, w październiku.
Redaktor: Wojtek
Meteopedia
Jest to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. W meteorologii powszechnie stosowane są trzy typy tych przyrządów :





cieczowe, działają w oparciu o prawa hydrostatyki





deformacyjne (zwane aneroidami), ich działanie opiera się na właściwościach sprężystych ciał stałych.





hipsometry ( inaczej zwane termobarmometrami) , dzięki nim dokonujemy pośredniego pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Funkcjonowanie tego urządzenia opiera się na wykorzystaniu zależności zachodzącej pomiędzy punktem wrzenia wody od ciśnienia atmosferycznego.




Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne