Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

W górach zmalało zagrożenie lawinowe
27 I 2009, 12:35:40 | Kategoria: Dla Turystów
Napływające nad Polskę ciepłe powietrze spowodowało znaczne zmniejszenie pokrywy śnieżnej w górach. Zmalało też zagrożenie lawinowe.

W Sudetach obowiązuje drugi, natomiast w Tatrach, na Babiej Górze, w Pieninach i w Bieszczadach pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.

Najmniej śniegu jest w Bieszczadach. Leżą tam jedynie pojedyncze jego płaty. Niewiele śniegu jest również w Zakopanem. Na Kasprowym Wierchu grubość pokrywy śnieżnej wynosi 120 cm. Jest ona na ogół utrwalona i stabilna. Szlaki turystyczne są jednak oblodzone. W wyższych partiach gór mogą być pozawiewane i nieprzetarte. Planując wycieczki należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu a trasę dostosować do aktualnie panujących warunków i posiadanego doświadczenia.

Od środy w górach spodziewane są znów opady śniegu.

Redaktor:
Meteopedia
krater na powierzchni Marsa o średnicy 154 km. W 1991 roku został on nazwany od nazwiska australijskiego astronoma-amatora Waltera Gale′a. We wnętrzu krateru Gale znajduje się góra Aeolis Mons wznosząca się ponad brzeg krateru.





Ponieważ warstwowa struktura tej wysokiej na 5,5 km góry wskazuje, że może zawierać długą sekwencję osadów zachowujących geologiczną historię Marsa, krater ten został wybrany jako cel lądowania łazika Curiosity. Lądowanie nastąpiło 6 sierpnia 2012.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne