Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
...
...
Energia odnawialna ekologiczna?
Co prawda produkcja energii elektrycznej w oparciu o źródła odnawialne nie emitują zanieczyszczeń do atmosfery, gleby czy też wody, to czy na pewno są takie przyjazne przyrodzie jak zwykło się uważać?
4 XI 2009, 13:48:28 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Kolizja Płetwala błękitnego ze statkiem
W tym tygodniu, na plaży w Północnej Kalifornii, odnaleziono martwego Płetwala błękitnego (20 metrów długości). Najprawdopodobniej jest to ofiara kolizji ze statkiem. Obecnie trwają badania zwłok. Pobrano m.in. próbki tkanek z blisko 3,5 metrowej długości płetw. Jak alarmuje biolog Joe Corado z US National Marine Fisheries Service, problem kolizji śmiertelnych z udziałem Płetwali błękitnych w ostatnich czasach przybiera na sile. W tym roku jest to już drugi tego typu wypadek.
27 X 2009, 10:17:37 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Uratować rafy koralowe
Narodził się nowy projekt, dotyczący kwestii ratowania raf koralowych na świecie. Przewiduje on zamrażanie próbek oraz ich przechowywanie
26 X 2009, 10:00:04 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Liście w służbie ochrony powietrza
Jak dowodzą naukowcy z Western Washington University w Bellingham (USA), zbieranie oraz pomiar magnetyzacji liści mogą w niedalekiej przyszłości stać się tanim sposobem określania stanu powietrza pod kątem zanieczyszczeń w nim się znajdujących.
22 X 2009, 10:00:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Wale baskijskie zagrożone
Wal baskijski do niedawna licznie występujący w wodach północnego Atlantyku, jest dziś zagrożony wyginięciem. Obecnie jego populacja wynosi ok. 350 sztuk.
21 X 2009, 08:00:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Argentyńskie lasy „słabną”
20 X 2009, 14:00:00 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Elektrownie wiatrowe szkodliwe……??
Naukowcy z uniwersytetu w Exeter i Playmouth, ogłosili ostatnio postulat, o pilnym podjęciu badań w zakresie wpływu źródeł odnawialnych na przyrodę.
7 X 2009, 14:19:28 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Jesień
Dzisiaj o godzinie 23:18 czasu urzędowego w Polsce rozpocznie się astronomiczna jesień. Przebieg warunków pogody w tym okresie roku będzie zróżnicowany. Według MetOffice (Anglia) tegoroczna jesień nie powinna się istotnie różnić od przeciętnej. Zdaniem przedstawicieli tego biura nieco większe szanse na cieplejszą od typowej jesień mają mieszkańcy Pomorza i Ziemi Lubuskiej, a chłodniej niż w wieloleciu miałoby być od Podlasia po Podkarpacie. Ibimet wskazuje z kolei, że październik będzie cieplejszy od przeciętnego na północnym-zachodzie Polski, natomiast listopad powinien być chłodniejszy od normalnego w całym kraju. Więcej opadów niż przewiduje średnia wartość wieloletnia ma spaść, zdaniem Ibimetu, w październiku.
22 IX 2009, 06:02:56 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Zmiany klimatu w obiektywie
Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Ekologia w obiektywie 2009”
30 VI 2009, 12:02:51 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
Początek astronomicznego lata
W niedzielę 21 czerwca o godzinie 7:45 naszego czasu Słońce wejdzie w znak Raka, rozpoczynając tym samym astronomiczne lato.
23 VI 2009, 13:44:16 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska
...
...
Meteopedia
Masą powietrza nazywamy część atmosfery o zbliżonych parametrach takich jak temperatura, wilgotność, zawartość pyłu itp. W atmosferze cały czas powstają warunki, przy których dwie masy powietrza o różnych właściwościach są położone obok siebie.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne