Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Astronomia

...
...
Dzisiaj w nocy (dokładnie 29 października) przejdziemy na czas zimowy. Zegarki należy cofnąć z godziny 3:00 na 2:00. Napewno każdy ze śpiochów doceni tę "godzinkę" spania dłużej. Niestety nie wszyscy będą zadowoleni ze zmiany czasu. Podróżni podróżujący pociągami zmuszeni będą odstać "swoje" na trasie przejazdu. Po wybiciu godziny 3:00 pociągi staną na godzinę by dostosować się do czasu zimowego.
28 X 2006, 14:52:15 | Kategoria: Astronomia
Jutro o godzinie 06:03 przywitamy astronomiczną jesień. Okres jesienny rozpoczyna się piękną słoneczną aurą. W calym kraju slońce, niewiele chmur i ciepło.
22 IX 2006, 11:09:00 | Kategoria: Astronomia
Jutro o godzinie 14:26 powitamy astronomiczne lato. Temperatury w ciągu dnia już są letnie, noce nareszcie ciepłe i miejscami pada i grzmi. Wilgotność powietrza dość wysoka i powietrze będzie sprawiać wrażenie duszności. Samopoczucie zmienne, rano dość dobre, po południu pogarszające się.
20 VI 2006, 17:34:00 | Kategoria: Astronomia
W nocy ze środy na czwartek, jeżeli dopisze pogoda, będziemy mogli oglądać ciekawe zjawisko astronomiczne – całkowite zaćmienie Księżyca. Zaćmienie zacznie się wejściem Księżyca w półcień Ziemi o godzinie 3:14 a zakończy się o 6:54. Nasz Księżyc całkowicie skryje się w cieniu ziemi pomiędzy 4:23 a 5:45. Zapraszamy do obserwacji i zapoznania się z naszymi prognozami pogody na ten okres. Więcej informacji można znaleźć na [url=http://postepy.camk.edu.pl/po18.html]stronach Uranii.[/url]
26 X 2004, 11:33:37 | Kategoria: Astronomia
Używając już niewielkich teleskopów astronomowie amatorzy mogą od kilku dni obserwować na Marsie gigantycznych rozmiarów chmurę pyłową. Zjawisko zaobserwowano już 1 lipca na południowej półkuli planety. Chmura bardzo szybko nabierała rozmarów i już 4 lipca jej średnica przekraczała 1750 km.
10 VII 2003, 12:00:00 | Kategoria: Astronomia
...
...
Meteopedia
Jest to przyrząd służący do pomiaru ilości wody pochodzącej z różnego typu opadów atmosferycznych w określonym odcinku czasu, zazwyczaj jest to okres doby.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne