Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności

Będzie gorąco!
Jest powyżej 30 stopni. Asfalt się topi, buty kleją do asfaltu. A będzie jeszcze cieplej. Nową prognozę na gorący czwartek prezentuje nasza nowa pogodynka - Jagoda. Zapraszam do obejrzenia. Komentarze można umieszczać na fejsie. Jagoda prezentuje prognozę pogody.
19 VI 2013, 17:14:00 | Kategoria: Prognozy
Przeciwpancerny zestaw różnopogodowy
Z Pogodą nie ma żartów. Z Jagodą też nie. Następuje pełna mobilizacja. Jagoda przeciwko kaprysom aury przygotowała różnorodny zestaw sił i środków. Jest przygotowana na każdą ewentualność i śmiało staje do walki. Ma również w zanadrzu plan B, czyli jak mówią w żargonie wojskowym, wycofanie się "na z góry upatrzone pozycje". Miejmy nadzieję, że przejdzie suchą stopą z niezniszczoną fryzurą z tej konfrontacji. Zapraszam do przeczytania felietonu Przeciwpancerny zestaw różnopogodowy. Ten felieton powinienem zilustrować jakimś zdjęciem militarnym, ale przecież za parę dni już lato przyjdzie do nas. Dlatego fotka jest wakacyjna.
14 VI 2013, 17:17:00 | Kategoria: Administracyjne
Co robić podczas deszczu?
Tym razem Jagoda Herman zastanawia się co zrobić ze swoim wolnym czasem, kiedy na dworze pada deszcz. Zachęcam do skorzystania z jej pomysłów, chociaż przyznam, że jako "prawdziwy" mężczyzna miałbym problem z wyborem. Gotować nie umiem, szydełkować też nie, chomika ani kanarka nie mam... Oj, żona właśnie mi przypomina, że kran cieknie. Hydraulik to podobno najbardziej seksowny zawód... Zapraszam do przeczytania nowego felietony Co robić podczas deszczu?
7 VI 2013, 14:10:00 | Kategoria: Administracyjne
Długi weekend
Tym razem weekend zaczyna się wcześniej, więc wcześniej publikujemy felieton Jagody Herman. Felieton ilustruje obraz Jacka Malczewskiego - Wiosna. Niestety, w nadchodzące dni pogoda będzie "w kratkę", więc proszę nie planować kąpieli słonecznych. Natomiast jest to doskonały czas na spacery z parasolem lub wyjazd na działkę. Życząc przyjemnego wypoczynku zapraszam do lektury. Co z tą wiosną?
29 V 2013, 12:39:00 | Kategoria: Administracyjne
Felieton na weekend
W naszym serwisie pojawił się nowy autor i nowy dział: Felieton. Serdecznie witam naszą debiutantkę i nowego redaktora Jagodę Herman. Jagoda zaczęła od wysokiego C, zabawnym felietonem na temat prognoz pogody serwowanych w naszej telewizji. Mam nadzieję, że będziemy się bawić jeszcze nie raz jej dowcipnym i złośliwym komentarzem. Zapraszam na stronę Felieton.
24 V 2013, 17:56:00 | Kategoria: Administracyjne
Kometa C/2011 L4 (Pan-STARRS) w obiektywie!
W dniu dzisiejszym ekipa Biura Prognoz AURA ponownie wybrała się na obserwacje komety C/2011 L4 (Pan-STARRS). Tym razem odjechaliśmy kilkanaście kilometrów od Poznania.
15 III 2013, 22:23:00 | Kategoria: Astronomia
Obserwacje komety C/2011 L4 (Pan-STARRS)
Po przejściu peryhelium kometa C/2011 L4 (Pan-STARRS) okazała się jaśniejsza niż wcześniej przewidywali astronomowie.
14 III 2013, 20:00:00 | Kategoria: Astronomia
Kapryśne komety
Komety bywają kapryśne i trudno przewidywalne. Astronomowie prognozują, że jasność komety C/2011 L4 (PanSTARRS) po przejściu peryhelium będzie w granicach 3-2, a może nawet 1.
10 III 2013, 12:42:00 | Kategoria: Astronomia
Dwa szczyty aktywności słonecznej?
Aktywność Słońca zmienia się co 11 lat. Zgodnie z tym cyklem maksimum aktywności przypada na rok 2013.
7 III 2013, 12:26:00 | Kategoria: Astronomia
Ostatni weekend 2012 roku
Aurorka prezentuje prognozę pogody na ostatni weekend tego roku. W pogodzie bez większych zmian. W nocy mróz, w dzień temperatury dodatnie. Na lepienie bałwana nie ma co liczyć. Raczej należy spodziewać się opadów deszczu niż śniegu.
27 XII 2012, 18:30:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Meteopedia
Nefoskop - przyrząd meteorologiczny wykorzystywany do pomiaru kierunku przemieszczania się oraz prędkości chmur. Wyróżnia się jego dwa zasadnicze typy: nefoskop zwierciadlany (np. nefoskop Finemana) i nefoskop bezpośredni (np. nefoskop Bessona).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne