Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 13 - 14 lipca 2019 r.
Prognoza pogody na weekend 13 - 14 lipca 2019 r.
12 VII 2019, 15:33:00 | Kategoria: Prognozy
Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Zapowiada się ciepły lecz deszczowy weekend.SOBOTA
Na północy kraju do południa zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na południu lokalnie burze. Po południu na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, na Warmii przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Wiatr zmienny z przewagą kierunków północnych, słaby 1 - 4 m/s, podczas burzy silny i porywisty. Temperatura minimalna od 16 st. C na wybrzeżu, ok. 13 st. C w centrum, do 7 st. C na Podhalu. Temperatura maksymalna od 16 st. C na Podhalu, 21 - 22 st. C w centrum, do 23 st. C na północnym - zachodzie kraju. Ciśnienie 1010 hPa, niewielki wzrost ciśnienia.

NIEDZIELA
Do południa na zachodzie, południu i na krańcach wschodnich zachmurzenie duże, na południowym - wschodzie kraju na Pomorzu Zachodnim na północy Lubuskiego na Podlasiu, Mazurach i na wschodzie Mazowsza przelotne opady deszczu, na południowym - wschodzie lokalnie burze. Po południu na Pomorzu na zachodzie i na wschodzie kraju zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, lokalnie burza. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, bez opadów. Wiatr północny i północno - zachodni, słaby 1 - 4 m/s, podczas burzy silny i porywisty. Temperatura minimalna od 15 st. C na wybrzeżu, 12 - 11 st. C w centrum, do 8 st. C na Podhalu. Temperatura maksymalna od 16 st. C w Bieszczadach, 21 st. C w centrum kraju, do 24 st. C w Lubuskim. Ciśnienie 1012 hPa, niewielkie wahania ciśnienia.


Redaktor: Boss
Meteopedia
Ciepły wycinek niżu - przestrzeń cieplejszego powietrza między strefami ciepłego i chłodnego frontu atmosferycznego, ulegająca stopniowej redukcji podczas okluzji. Zanik ciepłego sektora zachodzi niemal zawsze najpierw przy powierzchni gruntu, a następnie na coraz większej wysokości.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne