Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 21 i 22 stycznia 2017 roku.
Prognoza pogody na weekend 21 i 22 stycznia 2017 roku.
20 I 2017, 09:46:00 | Kategoria: Prognozy
Nad południową i północno – wschodnią Europą, a w późniejszych terminach również nad Wyspami Brytyjskimi niże z frontami atmosferycznymi. Nad pozostałym obszarem rozległy obszar wysokiego ciśnienia. Polska znajdzie się pod wpływem wysokiego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie cieplejsza masa powietrza.

W sobotę pochmurno. Większe przejaśnienia w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na obszarach podgórskich. Przeważnie może popadać mżawka. Na południowym – wschodzie popada również śnieg. Minimalnie od 3ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do (-4)ºC w Małopolsce. Maksymalnie od (-1)ºC na Podkarpaciu do 3ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej. Słaby wiatr z zachodu. Ciśnienie będzie się wahać. Na barometrach w południe około 1033 hPa.

W niedzielę początkowo na północy pochmurno. Na południu dość pogodnie. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Po południu w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na Warmii i Mazurach pochmurno. Na południu i południowym – zachodzie dość pogodnie. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Minimalnie od 1ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do (-5) - (-6)ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie około 0 – 1ºC. Nieco zimniej w Małopolsce około (-1)ºC. Słaby i umiarkowany wiatr z południa i zachodu. Ciśnienie będzie spadać. Na barometrach w południe około 1033 hPa.
Meteopedia

Skala Fujity – siedmiostopniowa skala oceniająca poziom intensywności tornad na podstawie zniszczeń zabudowy i rzadziej roślin. Opracował ją w 1977 Tetsuya "Ted" Fujita z Uniwersytetu w Chicago. Rozwinął ją razem z Allenem Pearsonem 1973 o długość i szerokość ścieżek.

1 lutego 2007 skala Fujity została zaktualizowana do "Rozszerzonej Skali F" ("Skala EF" ang. Enhanced F Scale), gdzie zniszczenia podzielone będą na klasy w odniesieniu do konkretnych rodzajów konstrukcji obiektów budowlanych. Pozwolić to ma sprawniej posługiwać się nią na terenie Stanów Zjednoczonych.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne