Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok.
Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok.
30 XII 2016, 10:17:00 | Kategoria: Prognozy
Nad Polską słabnący wyż. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i sucha masa powietrza.

W Sylwestra rano zanikające mgły na południu. W ciągu dnia na północy pochmurno i na północnych krańcach może popadać deszcz lub mżawka. Na pozostałym obszarze pogodnie. Minimalnie od 2ºC na Wybrzeżu do około (-4)ºC na Podkarpaciu i w Małopolsce. Lokalnie niższa. Maksymalnie od 0ºC na Podlasiu do 4ºC na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny wiatr z zachodu. Ciśnienie będzie spadać. Na barometrach w południe około 1029 hPa.

W SYLWESTROWĄ NOC w regionach południowych pogodnie, a w północnych dużo chmur. W pierwszej części nocy mżawka, miejscami marznąca, popada na Wybrzeżu, a w drugiej części nocy może popadać na Wybrzeżu i Pomorzu, Warmii i Mazurach, na Kujawach na Podlasiu oraz w północnych częściach Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski i Mazowsza. Minimalnie od 3ºC na Wybrzeżu do (-6)ºC na Podkarpaciu. Lokalnie niższa.

W Nowy Rok początkowo w południowej części kraju pogodnie, a w północnej pochmurno. Opady deszczu lub mżawki głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie. Po południu pochmurno na Pomorzu oraz na północnym – wschodzie. Na Suwalszczyźnie możliwe opady mżawki.
Na pozostałym obszarze pogodnie. Maksymalnie od (-2)ºC na Podkarpaciu do 4ºC na Dolnym Śląsku.

Wszystkiego najlepszego w 2017 roku !!! Codziennie korzystnego biometu życzą pracownicy biura prognoz „Aura”.
Meteopedia
Temperatura odczuwalna (ang. Wind Chill) - wskaźnik obniżenia temperatury ciała w wyniku przepływu powietrza o niższej temperaturze. Indeks temperatury odczuwalnej uwzględnia wpływ temperatury powietrza i prędkości wiatru na szybkość wychłodzenia organizmu. Pierwsze badania temperatury odczuwalnej prowadzone były przez badaczy antarktycznych podczas II wojny światowej. Chcieli oni się dowiedzieć ile ciepła i w jakim czasie traci ludzkie ciało pod wpływem wiatru.


Określenie temperatury odczuwalnej jest istotne, ponieważ przy silnym wietrze i niskich temperaturach organizm wychładza się szybciej niż w normalnych warunkach.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne