Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na czwartek.
Prognoza pogody na czwartek.
21 XII 2016, 10:33:00 | Kategoria: Prognozy
Polska znajdzie się pod wpływem wyżu i frontu atmosferycznego.
Rano zanikające mgły na południu. W pierwszej części dnia na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Po południu zachmurzenie duże na Pomorzu, gdzie popada deszcz lub mżawka, na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane.
Minimalnie od 2ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do (-4)ºC na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Maksymalnie około 1 – 3ºC. Cieplej w rejonie Zatoki Gdańskiej około 4ºC. Słaby okresami umiarkowany południowy wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1031 hPa.


Meteopedia
Skala mierząca siłę tornada, która w przeciwieństwie do Skali Fujity odnosi się przede wszystkim do prędkości wiatru w wirze, a nie do powodowanych zniszczeń. Skala została opracowana w Wielkiej Brytanii przez organizację TORRO i posiada stopnie od T0 do T11. Jest stosowana przede wszystkim na wyspach brytyjskich. Skala ma ścisły związek ze skalą Beauforta:
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne