Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 17 i 18 grudnia 2016.
Prognoza pogody na weekend 17 i 18 grudnia 2016.
16 XII 2016, 10:33:00 | Kategoria: Prognozy
Na przeważającym obszarze Europy układ wysokiego ciśnienia. Niże z frontami atmosferycznymi nad północną, północno – wschodnią Europą oraz nad Półwyspem Iberyjskim.
Warunki pogody nad Polską kształtować będzie początkowo wyż, w późniejszych terminach zatoka niżowa z frontami atmosferycznymi.
W sobotę po ustąpieniu porannych mgieł przeważnie dużo słońca. Więcej chmur na północy i wschodzie. Minimalnie od 0ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do około (-6)ºC na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Maksymalnie od 0ºC na wschodzie do 1 – 2ºC na pozostałym obszarze. Słaby wiatr z zachodu. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1035 hPa.
W niedzielę przed południem na północy i zachodzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Na Podlasiu deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu w całym kraju pochmurno. Na północy i zachodzie opady deszczu, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu niewielkie przejaśnienia. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza możliwe opady marznące. Minimalnie od 1ºC na Wybrzeżu do (-5) - (-6)ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie od (-1)ºC na wschodzie do 4ºC na Wybrzeżu Wschodnim. Słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1029 hPa.
Meteopedia
Rudolf Geiger, matematyk, meteorolog, klimatolog, urodzony 24 sierpnia 1894 roku w Niemczech. Brat słynnego Hansa Geigera, współtwórcę licznika Geigera-Müllera.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne