Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 03 i 04 grudnia 2016.
Prognoza pogody na weekend 03 i 04 grudnia 2016.
2 XII 2016, 10:44:00 | Kategoria: Prognozy
Nad Polską pole wysokiego ciśnienia. Na wschodzie fronty. Napływać będzie zimna masa powietrza.
W sobotę we wschodnich i środkowych regionach dużo chmur z przejaśnieniami. Miejscami popada śnieg. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane. Minimalnie od (-5) - (-3)ºC na Podlasiu do 1ºC na Wybrzeżu. Maksymalnie od (-1)ºC na wschodzie do 3ºC na północnym – zachodzie i Pomorzu. Umiarkowany i dość silny północno – zachodni i zachodni wiatr. Wzrost ciśnienia. Na barometrach w południe około 1022 hPa.
W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady śniegu od Pomorza Wschodniego i Warmii przez centrum po południowym - wschód. Minimalnie od (-7)ºC na Podlasiu do 1ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej. Maksymalnie od (-2) - 0 ºC we wschodniej części do 1 – 2ºC w zachodniej części kraju. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1030 hPa.
Meteopedia
Fujita (Tetsuya Theodore) "Ted" urodził się 23 października 1920 w japońskim Kitakyushu (Prefektura #cenzura# Studiował i później pracował na Kyushu Institute of Technology, gdzie zdobył tytuł profesora. W 1953 roku został zaproszony przez Uniwersytet w Chicago, który zainteresował się badaniami Fujity. Zrewolucjonizował on wiedzę na temat gwałtownych burz, tornad, dynamiki sztormów i cyklonów tropikalnych.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne