Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prognoza pogody na weekend 26 i 27 listopada.
Prognoza pogody na weekend 26 i 27 listopada.
25 XI 2016, 09:39:00 | Kategoria: Prognozy
Nad północną, południową i wschodnią Europą niże z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze pola podwyższonego ciśnienia. Pogodę nad Polską początkowo kształtować będzie pole wysokiego ciśnienia, napływać będzie dość ciepła i sucha masa powietrza. W późniejszych terminach znajdziemy się pod wpływem zatoki niżowej i frontów atmosferycznych, a nad obszar kraju napływać będzie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza.
W sobotę po ustąpieniu porannych mgieł na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na północy i północnym – wschodzie zachmurzenie duże. Deszcz popada na północy. Minimalnie od 4ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do (-3)ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie przeważnie około 4 - 6ºC. Cieplej miejscami na południu około 7 - 8ºC. Słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu silny, wiatr z zachodu. Spadek ciśnienia na barometrach około 1016 hPa.
W niedzielę przeważnie pochmurno i początkowo miejscami popada deszcz lub mżawka, które w drugiej części dnia przechodzić będą w śnieg. Bez opadów tylko na zachodzie. W nocy temperatura od 8ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 0ºC w regionach centralnych. W ciągu dnia temperatura maksymalnie około 4 – 5ºC. Silny wiatr z północnego zachodu i z zachodu. Ciśnienie zacznie rosnąć. Na barometrach w południe około 1009 hPa.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne