Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o pogodzie wpisz swój e-mail.
Ankieta
Aktualności › Prognozy ›

W weekend bardzo ciepło, ale miejscami popada deszcz.
W weekend bardzo ciepło, ale miejscami popada deszcz.
16 VI 2016, 10:53:00 | Kategoria: Prognozy
Polska początkowo znajdzie się pod wpływem niżu, a w kolejnych terminach warunki pogody nad krajem kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła i umiarkowanie wilgotna masa powietrza.
W sobotę przed południem na północy i północnym – zachodzie sporo chmur i miejscami popada deszcz. Na pozostałym obszarze pogodnie. Po południu sporo chmur z deszczem na północy i zachodzie. Może również popadać w Beskidach. Na pozostałym obszarze pogodnie. Maksymalnie od 18 – 19ºC na Pomorzu Wschodnim do 28ºC na Lubelszczyźnie. Słaby i umiarkowany na Pomorzu dość silny wiatr z południowego – zachodu.
W niedzielę rano lokalne mgły. Po ich ustąpieniu przeważnie pogodnie. Więcej chmur z przelotnym deszczem na Pomorzu i na południowym – wschodzie. Po południu nadal przeważnie pogodnie. Więcej chmur i deszcz na na południowym – wschodzie i tam lokalne burze, na Pomorzu oraz na południowym – zachodzie. Maksymalnie od 22 – 24ºC na Pomorzu do 28 – 29ºC na wschodzie. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr.


Meteopedia
sytuacja w tropikalnym Pacyfiku z wiatrami pasatowymi silniejszymi niż średnia. Wiatry pasatowe mają składową wiatru wiejącą ze wschodu i spiętrzają ocean (o około 60 cm) w zachodnim Pacyfiku, transportują także wilgotność. Temperatura oceanu w zachodniej części Pacyfiku jest stosunkowo wysoka co powoduje burze i powstawanie cyklonów tropikalnych.



Konsekwencją ruchu wód oceanicznych oraz pasatów są bardziej obfite deszcze monsunowe w Indiach oraz intensywniejsze niż zazwyczaj opady w Australii, Indonezji oraz Afryce południowo-zachodniej. Poprzez zepchnięcie polarnego prądu strumieniowego znad Kanady nad obszar Stanów Zjednoczonych przyczynia się do ochłodzenia zim w tym rejonie.



W latach występowania La Niña, słabnie również podzwrotnikowy prąd wiejący nad Zatoką Meksykańską, umożliwiając huraganom znad Oceanu Atlantyckiego przesuwanie się na zachód.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne