Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Rok 2015 najcieplejszym w historii.
Rok 2015 najcieplejszym w historii.
1 II 2016, 09:18:00 | Kategoria: Klimat
Raport NOAA oficjalnie potwierdza, że rok 2015 był najcieplejszym od czasów prowadzenia obserwacji meteorologicznych. Uśredniona temperatura powierzchni lądów i oceanów była najwyższa od 1880 roku, w którym rozpoczęto prowadzenie pomiarów.

W 2015 roku średnia temperatura powierdzchni wszystkich lądów i oceanów była o 0,9°C wyższa od średniej w XX wieku. Jest to największy wzrost zanotowany od 1880 roku, przewyższył ten z 2014 roku który wynosił 0,16°C powyżej średniej z XX wieku. W tym stuleciu średnia temperatura powierzchni już czterokrotnie biła rekordy ciepła.
Rekordy ciepła występowały w Ameryce Środkowe, w północnej części Ameryki Południowej, w południowej, północnej i wschodniej Europie, w zachodniej Azji, we wschodniej części Syberii, w regionach wschodniej i południowej Afryki oraz w północno – wschodniej i równikowej części Pacyfiku, w północno – zachodnim Atlantyku, na Oceanie Indyjskim oraz Oceanie Arktycznym.
Źródło: NOAA
Meteopedia
Temperatura powietrza to jeden z podstawowych elementów meteorologicznych mierzonych m.in. na każdej stacji meteorologicznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne